logo yeni

Ths' den Gih'e geçiş

Çok
2 yıl 1 ay önce #14159 Yazan: Kazım123
Ths' den Gih'e geçiş, Kazım123 tarafından oluşturuldu
Arkadaşlar öğrenmek istediğim , hizmet sınıfı değişikliği ile ilgili , ben belediyede THS sınıfında tekniker olarak çalışmaktayım , ancak şu anda kurumumda boş durumda olan GİH bilgisayar isletmenligine geçmek istiyorum, yani hem sınıf hem unvan degisikligi olacak,unvan değişikliği sinavina girmem gerekiyormu? Yoksa sinavsiz geçiş yapabilir miyim?

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
2 yıl 1 ay önce #14160 Yazan: muna
muna tarafından Ths' den Gih'e geçiş konusunda yanıtlandı
Bilgisayar isletmeni kadrosuna atanabilmek için aranan şartlara (eğitim, sertifika gibi) sahip olunması durumunda, kurumunuzun takdiri ile sınavsız atanmaniz mümkün olabilir diye düşünüyorum.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
2 yıl 1 ay önce #14161 Yazan: Kazım123
Kazım123 tarafından Ths' den Gih'e geçiş konusunda yanıtlandı
Bu konuyu çoktandır araştırıyorum, mahalli idareler görevde yükselme ve unvan değişikliği yönetmeliği madde 19 (b) başlığı altında " Gruplar arası görevde yükselme niteliğindeki geçişler ve alt gruptan üst gruplara geçişler görevde yükselme sınavına tabidir. Mahalli idarelerde ve diğer kamu/kurum ve kuruluşlarında, daha önce bulunulan görevler ile bu görevlerle aynı düzey görevlere veya alt görevlere, görevde yükselme sınavına tabi tutulmadan atama yapılabilir.” Buradaki alt görevler aynı hizmet grubundaki alt görevlerimi kast ediyor. Bu benim için önemli bir konu arkadaşlar kesin net bir bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim, tesekkurler

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
2 yıl 1 ay önce #14162 Yazan: osman1
osman1 tarafından Ths' den Gih'e geçiş konusunda yanıtlandı
En az ortaöğrenim mezunu olup, Milli Eğitim Bakanlığı onaylı bilgisayar işletmeni sertifikasına sahip olan veya bitirdiği okulun ders müfredatında en az iki dönem bilgisayarla ilgili ders aldığını belgeleyen memurlar, mahalli idarelerde bilgisayar işletmeni kadrosuna görevde yükselme yönetmeliği kapsamında atanabiliyor.
Tekniker unvanı bilgisayar işletmeninden daha alt bir unvan olmadığından ve bilgisayar işletmeni olmak için unvan değişikliği sınavına girmeye gerek bulunmadığından; gerekli şartları taşıyorsanız, talebiniz varsa, atanabileceğiniz boş kadro varsa ve kurumunuz uygun görüyorsa, sınavsız olarak bilgisayar işletmeni kadrosuna atanabilirsiniz.
Atama, Mahalli idareler görevde yükselme yönetmeliğinin 20/b maddesindeki “Mahalli idarelerde ve diğer kamu/kurum ve kuruluşlarında, daha önce bulunulan görevler ile bu görevlerle aynı düzey görevlere veya alt görevlere, görevde yükselme sınavına tabi tutulmadan atama yapılabilir.” Şeklindeki hüküm kapsamında gerçekleştirilir.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
2 yıl 1 ay önce #14163 Yazan: metinc
metinc tarafından Ths' den Gih'e geçiş konusunda yanıtlandı
Kurumun uygun görürse sınavsız geçebilirsin. Benzer bir konudaki Devlet Personel Başkanlığı görüşüne buradan ulaşabilirsin:

http://memurunyeri.com/2012-08-19-18-24-50/devlet-personel-baskanligi-gorusleri/gorevde-yukselme/427-saglik-teknisyeninin-sef-kadrosuna-atanmasi.html

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
2 yıl 1 ay önce #14165 Yazan: Kazım123
Kazım123 tarafından Ths' den Gih'e geçiş konusunda yanıtlandı
Arkadaşlar ben belediyede ölçü ayar memuru olarak sözleşmeyle ise başladım , sonra tekniker olarak bu göreve atandim, şimdi belediyede açık olan bilgisayar isletmenligine geçmek istiyorum . Çoktandır araştırıyorum hala anlayamadığım ayni hizmet grupları içinde olmak kaydıyla mi alt unvana atanabiliyorum, yani ths' den , ths' de yer alan bir alt grubamı , yoksa ths' den gih'te yer alan bir kadroya atanabilirmiyim. İnşallah demek istediğimi anlatabildim, Şimdiden teşekkürler.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
2 yıl 1 ay önce #14168 Yazan: Kazım123
Kazım123 tarafından Ths' den Gih'e geçiş konusunda yanıtlandı
Arkadaslar yokmu bu konuda bana yardımcı olacak kimse ?? Tesekkurler

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
2 yıl 1 ay önce #14169 Yazan: osman1
osman1 tarafından Ths' den Gih'e geçiş konusunda yanıtlandı
Yardım istediğiniz konuya, yeterli ve gerekli cevapların yukarıda verilmiş olduğu görünüyor.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.623 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.