logo yeni

calisanlar2 copy

Dava Süreci Hakkında

Çok
4 yıl 5 ay önce #14059 Yazan: papatya
papatya tarafından Dava Süreci Hakkında konusunda yanıtlandı
Sayın ELİFTEYMUR,
Müracaatınızı usulüne uygun yapmanız gerekecektir. Konuya ilişkin ayrıntılara ve dilekçe şekline ilişkin bilgilere burada yer alan bir yazıdan ulaşabilirsiniz. YAZI
Öte yandan dilekçenizde, uygulamayı isteme hakkına ilişkin hükümden de söz edebilirsiniz.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: elifteymur

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
4 yıl 5 ay önce #14060 Yazan: elifteymur
elifteymur tarafından Dava Süreci Hakkında konusunda yanıtlandı
Papatya hocam öncelikle çok teşekkür ederim. Yine kafamda bazı sorular var onları sormak isterim ben bir bakanlığın il teşkilatında görev yapıyorum bulunduğum birimde şube müdürü amirim var.Ancak personel işleriyle ilgilenen ayrı bir bölüm var.
1- Dilekçemi personel işleri bölümüne kendi biriminden amirimin onayı ile mi göndermem gerekiyor? Yoksa doğrudan ilgili bölüme mi müracaat etmem gerekir?
2- Kendi birimimden gönderirsem büyük ihtimalle amirin imzalamak istemez bu durumda ne yapmam gerekir.?
3-Dilekçem bir şekilde ilgili bölüme gönderdikten sonra bana red cevabı gelirse bu sonucu mu mahkemeye götürmem gerekir yoksa olayın birde bakanlık kısmı var mı ?

Çok
4 yıl 5 ay önce #14061 Yazan: papatya
papatya tarafından Dava Süreci Hakkında konusunda yanıtlandı
Sayın ELİFTEYMUR,

Müracaatınızı usulüne uygun yapmanıza rağmen, konuyu çözmeye yetkili olmayan amir tarafından başvurunuzun belli bir süre haricinde üzerinde tutmayarak daha üst makamlara iletmesi gerekir.

Öte yandan konunun bakanlıkla değil, il müdürlüğünde çözülebilecek bir konu olduğunu anlıyorum.

Müracaatınız üzerine yapılacak işleme veya işlem yapılmaması durumuna göre dava açmanız söz konusu olabilecektir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Sayfa oluşturma süresi: 0.162 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.