logo yeni

calisanlar2 copy

İl dışından sağlık kurulu (heyet) raporu alınabilir mi?

Çok
3 yıl 2 ay önce - 3 yıl 2 ay önce #14494 Yazan: nazli
Rapor, engel veya maluliyet tespitinin yanı sıra belli bir süre istirahat öngörüyor ise hastalık izni verilir. Belli bir sürev istirahat bilgisi içermeyip sadece tespit ve oran içeren raporlardan dolayı ise hastalık izni verilmez.
Son Düzenleme: 3 yıl 2 ay önce Düzenleyen:nazli
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: nar

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
3 yıl 1 ay önce #14595 Yazan: nar
Sayın Nazlı,
Sonradan engeli oluşan bir memur elinde raporu varsa,
kuruma rapor ile birlikte 5510 sayılı kanunun geçici 4.maddesi hükümlerine göre emeklilik işlemlerinin yapılmasını istiyorum diye başvursa sorun olur mu?
Bu başvuru dilekçesi(kişisel bilgileri içeren) ve tam teşeküllü hastane raporu dışında başka bir belge gerekli midir müracaat için?
Yani hizmet belgesi veya hastaneden alınan epikriz vs raporları da konmalı mıdır?yada hangileri konmalıdır?
Saygılar

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
3 yıl 1 ay önce #14597 Yazan: nazli
5510 sayılı Kanunun geçici 4 üncü maddesi kapsamında bulunuyorsanız, emeklilik talebinde bulunabilirsiniz. Yani SGK tarafından yetkilendirilen sağlık hizmet sunucularının sağlık kurullarınca usulüne uygun düzenlenecek raporlar ve dayanağı tıbbî belgelerin incelenmesi sonucu SGK Sağlık Kurulunca çalışma gücü kaybınızın maddede belirtilen sınırlarda olması durumunda hakkınızda yaşlılık aylığı bağlanması söz konusu olabilir.
Öte yandan, emeklilik başvurusunu kendi kurumunuz aracılığı ile yapacağınızdan, kurumunuz tarafından istenebilecek bilgi ve belgeleri de ibraz etmeniz gerekecektir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: nar

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
3 yıl 1 ay önce #14624 Yazan: nar
Sayın Nazlı 18 yıl hizmeti olan ve sonradan engeli oluşan bir memur yuzde 60 ve üzeri bir rapora sahip olup bu rapor 1 yıl süreli geçerli ise 5510 geçici 4 maddesine istinaden emeklilik talebinde bulunamaz mı? ille sürekli ibaresi mi raporda olmalıdır. Raporda tedaviye ragmen düzelmeyen ve çalışamaz ibareleri var ancak raporun geçerlilik süresi 1 yıl. Görüşünüz nedir? Böyle bir süreli raporla emekliliğe denk geldiniz mi ya da hiç boşuna başvurmayın der misiniz?Sgk saglık kurulu da 1 yıl süreli emeklilik verebilir mi?Düşünceniz nedir?
Teşekkürler

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
3 yıl 1 ay önce #14627 Yazan: nazli
Engelli raporu süreli verildiği için, o raporun emekli olmaya tek başına yetmeyeceğini, bu rapora istinaden yapılacak emeklilik başvurusu üzerine SGK tarafından, yeniden hakkınızda rapor düzenlenmesi istenebilir diye düşünüyorum.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
3 yıl 1 ay önce #14630 Yazan: nar
Sayın Nazlı çok teşekkür ederim. Doktoruma 1 yıl süre engel olmasın emeklilik için dediğimde bana, o bizim kontrol kontrol tarihimiz emekliliğinizi etkilemez, sonuçta şu şu hastalıktan dolayı tedavi ile çalışma olanağı olmayan diye yazdık dedi. Sizce bu ifadenin oluşu yukardaki görüşünüzü değiştirir mi?Raporun bitim tarihini bekleyip oraya yeni raporda sürekli mi yazdırmaya çalışayım?
Saygılar

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.196 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.