logo yeni

İTİBARİ HİZMET SÜRESİ

Daha
2 yıl 1 ay önce #12881 yazan karslı
karslı konu oluşturdu: İTİBARİ HİZMET SÜRESİ
merhabalar,
emelilik belgelerinde yer alan "Fiili Hizmet Süresi Zammı" ve "İtibari Hizmet süresi Zammı" kavramları ne demektir, bu bölümleri memurun hangi hizmetleri veya bilgileri yazılır...

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 1 ay önce #12883 yazan osman1
osman1 konu cevapladı: İTİBARİ HİZMET SÜRESİ
İtibarî hizmet süresi zammı
Belli görevlerde bulunan (genellikle askeri personel) için, belli çalışma süreleri karşılığında ilave edilen ve toplamı 3 yılı aşmayan süredir. Bu süre, emekli aylığı hesabında dikkate alınırken, emeklilik hakkı kazanma bakımından gerekli hizmet süresinden sayılmamakta ve emeklilik ikramiyesi hesabında dikkate alınmamaktadır.
Fiili hizmet süresi zammı
Çalışanların, çalışma sürelerinin her 360 gününe karşılık olarak belirlenmiş süreler, fiilî hizmet süresi zammı (yıpranma zammı) olarak uygulanmaktadır. İlgili memurların yararlandığı fiili hizmet süresi zammı (yıpranma payı), 5510 sayılı Kanun hükümleri (5434 sayılı Kanunun mülga hükümleri) gereği emeklilik haklarının belirlenmesinde dikkate alınmaktadır.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Sayfa oluşturma zamanı: 0.418 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.