logo yeni

Memurluktan sayılmayan haller/süreler ?

Çok
2 yıl 10 ay önce #12840 Yazan: karbeyaz
Herkese selamlar. İnternette araştırdım ama net bir bilgi bulamadım. Memuriyetten sayılmayan haller/süreler nelerdir bilgi verir misiniz ?

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
2 yıl 10 ay önce #12841 Yazan: osman1
osman1 tarafından Memurluktan sayılmayan haller/süreler ? konusunda yanıtlandı
Çeşitli süreler var memuriyetten sayılmayan. Ama, siz hangi sürelerin memuriyetten sayılıp sayılmayacağı konusunda bilgi almak istediğinizi belirtirseniz cevap daha kolay verilecektir. 18 yaş öncesini mi, özel sektör hizmetini mi, askerlik mi, sözleşmelilik süresi mi, 65 yaş üstü hizmetler mi, geçici işçilik süresi mi vs öğrenmek istediğiniz?

Çok
2 yıl 10 ay önce #12856 Yazan: karbeyaz
karbeyaz tarafından Memurluktan sayılmayan haller/süreler ? konusunda yanıtlandı
Memuriyette alınan sağlık raporları örneğin, ya da mazeret izinleri vb gibi haller memuriyet süresi içine mi dahil edilir ? Veya süreyi etkileyen başka haller var mıdır ? 2007 yılında memur oldum ve 10 yılı net olarak ne Zaman dolduracağım konusunda bilgi almak için öğrenmek istedim. 10 yılın sonunda mesleği bırakma durumum söz konusu.

Çok
2 yıl 10 ay önce #12859 Yazan: osman1
osman1 tarafından Memurluktan sayılmayan haller/süreler ? konusunda yanıtlandı
Mazeret izinleri ve hastalık izinleri memuriyet süresine dahildir. 2 Ocak 2007'de memurluğa başlamış ve istifa etmeden görevinize devam ediyorsanız ve aylıksız izin kullanmamışsanız, 2 Ocak 2017 yılında 10 yılınız dolmuş olur. Aylıksız izinli olarak askerlik yapılan süreler de memuriyetten sayılmaktadır.

Çok
2 yıl 10 ay önce #12866 Yazan: karbeyaz
karbeyaz tarafından Memurluktan sayılmayan haller/süreler ? konusunda yanıtlandı
çok teşekkür ediyorum askerlik süresini bilmiyordum bilginiz için teşekkürler

Çok
2 yıl 10 ay önce #12886 Yazan: derya128
derya128 tarafından Memurluktan sayılmayan haller/süreler ? konusunda yanıtlandı
68/B UYGULAMASINDAN YARARLANMA ŞARTLARI
a-Hizmet süresi şartı
Torba kadro uygulaması suretiyle atama yapılacak kadrolardan;
*Derecesi 1 olan ve ek göstergesi 5300 ve daha yukarı olanlar için, en az 12 yıl,
*Derecesi 1 veya 2 olan ve ek göstergesi 5300‘den az olanlar için, en az 10 yıl,
*Derecesi 3 veya 4 olanlar için, en az 8 yıl
hizmet süresi şartı aranır.

Buna göre 8 yılı doldurmak için ücretsiz izinde geçen sürelere doğum borçlanması ile tamamlayabilir miyim.??

Sayfa oluşturma süresi: 0.703 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.