logo yeni

Hitap İdari Para Cezası Hakkında

Daha
2 yıl 3 ay önce #12402 yazan SARIKAYA
SARIKAYA konu oluşturdu: Hitap İdari Para Cezası Hakkında
iyi günler ben ankarada okulda memurum memurlukta 2 . yılım daha.
.hitap idari para cezası düştü sisteme bunu kim ödeyecek amirler sen ödeyeceksin diyor.
hitap şifresini ilçe milli eğitim müdürlüğü zimmet ile verdi fakat bizim okulun şifresi bir önceki okul müdürünün üstüne hala oradan giriş yapıyoruz.beni ilgilendiren tarafı ise okul görevleriniz diye bir yazı tebliğ ettiler bana daha stajerliğim kalkmadan.görevlerim içine hitap iş ve işlemleri de yazıyordu.ama üzerinden 1.5 yıl geçti belgenin.şimdi bana bu parayı ödetebilirler mi ne yapmalıyım lütfen yardım edin

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 3 ay önce #12404 yazan kuzey
kuzey konu cevapladı: Hitap İdari Para Cezası Hakkında
Görevleriniz arasında hitap iş ve işlemleri de yapmak varsa ve bu işleri de siz yapıyorsanız, 5510 sayılı Kanuna göre; Kurum tarafından istenen bilgi ve belgeleri belirlenen süre içinde mücbir sebep olmaksızın vermeyen kamu idareleri, bankalar, döner sermayeli kuruluşlar, kanunla kurulmuş kurum ve kuruluşlar ile diğer gerçek ve tüzel kişiler hakkında, aylık asgari ücretin beş katı tutarında, geç verilmesi halinde ise aylık asgari ücretin iki katı tutarında idari para cezası uygulanır deniyor. ayrıca, Veri girişi yapılan bilgilerde düzeltme yapılması halinde İdari Para Cezası uygulanmaz deniliyor.
Ödenmesi istenen para bu kapsamda ödenmesi gereken bir Ceza ise ve bunu sizin ödemeniz isteniyor ise, bu işlemlere karşı Kamu Denetçiliği Kurumuna başvurabilir ya da başvurudan sonra ya da başvurmadan idari yargıda dava da açabilirsiniz. Ancak sonuç ne çıkar, ben de merak ediyorum.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: SARIKAYA

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 3 ay önce #12405 yazan SARIKAYA
SARIKAYA konu cevapladı: Hitap İdari Para Cezası Hakkında
benimki belgeli birşey değil.hizmet cetvelindeki derece kademenin geç girilmesinden dolayı oluşan bir ceza.ama şifre müdürün üzerine zimmetli bende stajer memurdum bu konuda da herhangi bir eğitim almadım hiçbiyerden.ne kadar saçma değil mi hiç bilmeyen birine para cezası verilmesi.bunu kurum mu öder yoksa şahıs mı.okulun hesabından ödenmez mi

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 3 ay önce #12407 yazan metinc
metinc konu cevapladı: Hitap İdari Para Cezası Hakkında
Sistemde gerekli düzeltmelerin yapılması durumunda cezanın kaldırılıp kaldırılamayacağını sgk dan öğrenmeye çalışın öncelikle. Böyle bir imkan varsa sorun düzelir . Yoksa ve kurumunuz siz ödeyeceksiniz diyorsa ödemek durumunda kalırsınız. Ancak yukarıdaki arkadaşın ifade ettiği gibi ombudsman veya yargı yolu ile ödediğiniz miktarı geri alma imkanınız olabilir. Bu arada buradaki yazıya da bakabilirsiniz.

http://memurunyeri.com/memur/goruslerimiz/6492-memurlar-tarafindan-devlete-ve-kisilere-verilen-zararlar-nasil-tazmin-edilir.html

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 3 ay önce #12408 yazan SARIKAYA
SARIKAYA konu cevapladı: Hitap İdari Para Cezası Hakkında
sormuştum daha önce düzeltme ihtimalımiz yokmuş.ceza gelecek yani.10 bin tl civarı para yapıyor.saçmalık deilmi bi memurun bukadar ceza ödemesi.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 3 ay önce #12409 yazan keremcem
keremcem konu cevapladı: Hitap İdari Para Cezası Hakkında
tamamen saçmalık bunu memura ödetmek. mutlaka dava açmalısın

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 3 ay önce #12411 yazan DeathBringer
DeathBringer konu cevapladı: Hitap İdari Para Cezası Hakkında
size şu kadarını söyleyim, sizin hiç bir sorumluluğunuz olmadığı gibi, İlçe Milli Eğitim müdürlüğü hakkında şifreyi okullara verdikleri için ceza dahi çıkabilir.

HİTAP veri girişi , kontrolü, düzeltmesi hepsi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün sorumluluğundadır. Resmi oalrak itiraz edin.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Sayfa oluşturma zamanı: 0.591 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.