logo yeni

8 YILDA DİSİPLİN CEZASI ALMAYAN MEMURA 1 KADEME

Daha
1 yıl 9 ay önce #12386 yazan karasakal13
karasakal13 konu oluşturdu: 8 YILDA DİSİPLİN CEZASI ALMAYAN MEMURA 1 KADEME
6 Eylül 2010 tarihinde devlet memuru olarak göreve başladım.
6 Eylül 2011 tarihinde adaylığım kalktı ve asil devlet memurluğuna atandım.
02.01.2013 tarihinde çalıştığım kurumu değiştirerek başka bir devlet kurumuna naklen atandım.
halen memuriyetime devam etmekteyim.

657 sayılı yasanın 13.02.2011 tarih ve 6111 sayılı Yasa ile değiştirilmesinden sonra sicil notları kaldırılmıştır.
Yasa değişikliğinden önce 6 yıl sicil ortalaması 90 ve üzeri olan memurlara bir kademe verilmekteydi. Yeni düzenlemeye göre 8 yılda hiç disiplin cezası almayan memurlara bir kademe verilecek.
" Madde 64....Son sekiz yıl içinde herhangi bir disiplin cezası almayan memurlara, aylık derecelerinin yükseltilmesinde dikkate alınmak üzere bir kademe ilerlemesi uygulanır."

Bu hükümlere göre
1. 8 yılda hiç disiplin cezası almama hükmüne göre 1 kademe verilmesi tarihi adaylık kalktıktan sonraki tarihten (6 eylül 2011) itibaren mi sayılıyor yoksa adaylık dahil mi?

2. en son göreve başladığım devlet kurumuna göre mi (02.01.2013) belirleniyor yoksa ilk memuriyete başladığım/adaylığımın kalktığı tarihte mi?

3. tam olarak hangi tarihte 8 yılda hiç disiplin cezası almadığım için 1 kademe verilir?

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 yıl 9 ay önce #12390 yazan papatya
papatya konu cevapladı: 8 YILDA DİSİPLİN CEZASI ALMAYAN MEMURA 1 KADEME

karasakal13 yazan: 6 Eylül 2010 tarihinde devlet memuru olarak göreve başladım.
6 Eylül 2011 tarihinde adaylığım kalktı ve asil devlet memurluğuna atandım.
02.01.2013 tarihinde çalıştığım kurumu değiştirerek başka bir devlet kurumuna naklen atandım.
halen memuriyetime devam etmekteyim.

657 sayılı yasanın 13.02.2011 tarih ve 6111 sayılı Yasa ile değiştirilmesinden sonra sicil notları kaldırılmıştır.
Yasa değişikliğinden önce 6 yıl sicil ortalaması 90 ve üzeri olan memurlara bir kademe verilmekteydi. Yeni düzenlemeye göre 8 yılda hiç disiplin cezası almayan memurlara bir kademe verilecek.
" Madde 64....Son sekiz yıl içinde herhangi bir disiplin cezası almayan memurlara, aylık derecelerinin yükseltilmesinde dikkate alınmak üzere bir kademe ilerlemesi uygulanır."

Bu hükümlere göre
1. 8 yılda hiç disiplin cezası almama hükmüne göre 1 kademe verilmesi tarihi adaylık kalktıktan sonraki tarihten (6 eylül 2011) itibaren mi sayılıyor yoksa adaylık dahil mi?

2. en son göreve başladığım devlet kurumuna göre mi (02.01.2013) belirleniyor yoksa ilk memuriyete başladığım/adaylığımın kalktığı tarihte mi?

3. tam olarak hangi tarihte 8 yılda hiç disiplin cezası almadığım için 1 kademe verilir?

Sayın KARASAKAL13,
Söz konusu düzenleme 25/02/2011 tarihinde yürürlüğe girdiğinden, 8 yıl hesabında bu sürenin esas alınması gerekecektir. 25/02/2011 tarihinden önceki dönemler için ise sizcil notuna göre hareket edilmektedir.
Göreve başlama tarihiniz itibariyle 25/02/2011 tarihi itibariyle sizcil notunuz bulunmadığından ve "son sekiz yıl içinde herhangi bir disiplin cezası almama" kuralının Kanunun yürürlük tarihinden önce başlatılmasına imkan veren bir hüküm bulunmadığından, sizin için 8 yıllık sürenin başlangıcı 25.02.2011 tarihi olacaktır.
Öte yandan, 25.02. 2011 tarihinde aay memur olmanızın 8 yıllık sürenin hesabına olumsuz bir etkisi olmayacaktır. 25.02.2011 tarihi ile göreve başlama tarihiniz arasında kalan dönem ise, o dönemin sizcil düzenlenebilecek bir dönem olmaması nedeniyle, söz konusu Kanun hükmünün kapsamı dışında kalmaktadır.
Buna göre, aylıksız izin kullanmamanız ve disiplin cezası almamanız durumunda, 25.2.2019 tarihi itibariyle ilave kademe ilerlemesi yapmanız gerekeceğini düşünmekteyim.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: karasakal13

Daha
1 yıl 9 ay önce #12391 yazan mtuncer_06
mtuncer_06 konu cevapladı: 8 YILDA DİSİPLİN CEZASI ALMAYAN MEMURA 1 KADEME
birde kurumumuza nasıl bir başvuruda bulunacağız dilekçe örneği varmıdır.

Daha
1 yıl 9 ay önce #12392 yazan papatya

mtuncer_06 yazan: birde kurumumuza nasıl bir başvuruda bulunacağız dilekçe örneği varmıdır.

Sayın MTUNCER,
8 yıl disiplin cezası alınmamasından dolayı ilave kademe ilerlemesi yapmak için kurumlara başvurutapmaya gerek yoktur. Kurumlar, bunun takibini yaparak gerekli kademe ilerlemesini yapacaklardır..

Daha
1 hafta 3 gün önce #16036 yazan bahadırg
bahadırg konu cevapladı: 8 YILDA DİSİPLİN CEZASI ALMAYAN MEMURA 1 KADEME
merhaba 2007 tsk da görevliyim iken 2012 yılında belediyede çalışmaya başladım 8 YILDA DİSİPLİN CEZASI ALMAYAN MEMURA 1 KADEME verilmesi askeriyede hizmetim sayılacak mı yoksa belediyedeki 8 yıl için mi geçerli teşekkür ederim

Daha
1 hafta 3 gün önce #16037 yazan nazli
nazli konu cevapladı: 8 YILDA DİSİPLİN CEZASI ALMAYAN MEMURA 1 KADEME
8 yıl disiplin cezası almayan memurlara 1 kademe verilmesi uygulaması, ilgililer hakkında 657 sayılı Kanun kapsamında disiplin hükümlerinin uygulanabildiği sürelere ilişkin olduğundan, başka personel mevzuatına göre geçirilen ve o dönemde hakkında 657 sayılı Kanun kapsamında disiplin hükümleri uygulanması imkanı olmayan sürelerin, 8 yıl hesabında dikkate alınmayacağını düşünmekteyim.
Bu nedenle, 2012 yılında Devlet memuru olarak göreve başladığınız tarihi esas alarak 8 yıllık süreyi hesaplamanız gerekecektir.

Daha
6 gün 13 saat önce #16053 yazan yusuf003
yusuf003 konu cevapladı: 8 YILDA DİSİPLİN CEZASI ALMAYAN MEMURA 1 KADEME

papatya yazan:

mtuncer_06 yazan: birde kurumumuza nasıl bir başvuruda bulunacağız dilekçe örneği varmıdır.

Sayın MTUNCER,
8 yıl disiplin cezası alınmamasından dolayı ilave kademe ilerlemesi yapmak için kurumlara başvurutapmaya gerek yoktur. Kurumlar, bunun takibini yaparak gerekli kademe ilerlemesini yapacaklardır..

Merhaba Papatya Hanım,
Aranıza yeni katıldım, müsade ederseniz benzer bir soru da ben sormak istiyorum.
Ben 18.08.2009 yılında memurluğa başladım,
Bir yıl sonra 18.08.2010 yılında aday memurluğum kalktı ve asil memurluğa geçtim,
2010 yılı sonunda sicil notu düzenlendi ve 95,5 aldım,
2011 yılından itibaren sicil notu kalktığı için sicil notu düzenlenmedi,
18.08.2017 itibarıyla 8 yıllık memur olduğum için kurumuma 8 yıldan 1 kademe ilerlemesi verilmesi için dilekçe yazdım ancak Genel Müdürlükten aldığım cevap ilk memurluğa başladığınız yıl 2009 da sicil notu almadığınızdan 2018 yılında 1 kademe alacaksınız dediler. Ben şöyle hesap ediyordum; 18.08.2009'da memurluğa başladım, 18.08.2010'da adaylığım bitti, 2010'da 95 sicil notu aldım (90 ve üzeri not TEMİZ SİCİL1), 2011 yılından itibaren verilmediği için 2011(TEMİZ SİCİL2), 2012 (TEMİZ SİCİL3), 2013 (TEMİZ SİCİL4), 2013 (TEMİZ SİCİL5), 2014 (TEMİZ SİCİL5), 2015 (TEMİZ SİCİL6), 2016 (TEMİZ SİCİL7), 2017 (TEMİZ SİCİL8) deyip memuriyet hayatımın 8. yılının dolma tarihi olan 18.08.2009'da 1 kademe ilerlemesi alırım diye düşünüyordu fakat hüsrana uğradım. Ben ne zaman 8 yıldan 1 kademe ilerlemesi alabilirim? Teşekkürler.

Daha
6 gün 9 saat önce #16054 yazan papatya
Sayın YUSUF003,
Mülga sicil düzenlemesine göre, "Aday memurların sicil raporları işe başladıkları tarihi takip eden birinci yılın dolmasından sonraki 15 gün içinde, 2 yıl süre ile adaylığa tabi tutulan aday memurların ikinci yıl sicilleri aynı şekilde doldurulur. Bir yıldan çok iki yıldan az bir süre ile adaylığa tabi tutulan memurların ikinci sicil raporları, adaylıklarının kaldırılmasının söz konusu olduğu tarihte doldurulur." denilmekte, ayrıca adaylık kalktıktan sonra aynı yılın sonunda düzenlenen sicil raporu ise düzenlendiği yıla ait sicil raporu olarak kabul edilmektedir.
Buna göre, 18/8/2009 tarihinde memuriyete başlamış olmanız ve 18/8/2010 tarihinde adaylığınızın kalkmış olması durumunda, hakkınızda birisi adaylığınızın kalkmasına ilişkin olarak 2009 Ağustos ayında, birisi de 2010 yılına ilişkin olarak 2011 yılı Ocak ayında düzenlenmiş iki adet sicil raporu düzenlenmiş olması gerekir.
Bu sicil raporlarından adaylığın kalkmasına ilişkin olan kademe ilerlemesine ilişkin işlemlerde kullanılmazken, adaylık kalktıktan sonra düzenlenen sicil raporunun kademe ilerlemesi işlemlerinde kullanılması mümkün olabilecektir.
Öte yandan, sicil düzenlemesinin kaldırılmasına ve 8 yıl disiplin cezası almayanlara ilave kademe verilmesine ilişkin düzenleme 25/02/2011 tarihinde yürürlüğe girmiş ve bu tarihten önceki yıllara ait olup kademe ilerlemesi işlemlerinde kullanılmayan sicil raporlarının da kullanılmasına imkan veren karma bir uygulamayı da getirmiştir.
Buna göre, hakkınızda adaylık kalkmasına ilişkin sicilden farklı olarak, izleyen dönemde sicil döneminde düzenlenmiş sicil var ise ve sicil notu ortalamanız 90 ve üzeri ise bu sicil notunun ilave kademe ilerlemesi işlemlerinde kullanılması gerektiğini düşünüyorum.
Bu çerçevede, değişiklik düzenlemesinin 25 /2/2011 yılında yürürlüğe girmiş olması nedeniyle, bu tarih ile 25/2/2018 tarihi arasında kalan dönemde memuriyete ara vermemiş ve herhangi bir disiplin cezası almamış olmanız durumunda, 90 ve üzeri 1 sicil notu ve 7 yıl disiplin cezası almama şartını sağlamış olacağınızdan, 25 Şubat 2018 tarihinden itibaren hakkınızda ilave bir kademe ilerlemesi yapılması mümkün olabilecektir.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.638 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.