logo yeni

calisanlar2 copy

askerden dönüş

Çok
5 yıl 6 ay önce #11603 Yazan: hasan28
askerden dönüş, hasan28 tarafından oluşturuldu
merhabalar. 657 tabi 2 yıllık memur iken askere gittim ve döndüm. Şimdi göreve başlamak için başvuru süresi 30 gün olduğu kanunlarda yazıyor. Bende hemen başlamak istemiyorum. Terhis tarihinden itibaren 26 gün kadar tatil yapsam sonra kurumuma gitsem kurum sorun çıkarır mı acaba. Birde ne gerekiyor tekrar başvuru yaparken acaba.
teşekkürler.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
5 yıl 6 ay önce #11604 Yazan: papatya
papatya tarafından askerden dönüş konusunda yanıtlandı

hasan28 Yazan:: merhabalar. 657 tabi 2 yıllık memur iken askere gittim ve döndüm. Şimdi göreve başlamak için başvuru süresi 30 gün olduğu kanunlarda yazıyor. Bende hemen başlamak istemiyorum. Terhis tarihinden itibaren 26 gün kadar tatil yapsam sonra kurumuma gitsem kurum sorun çıkarır mı acaba. Birde ne gerekiyor tekrar başvuru yaparken acaba.
teşekkürler.


Sayın HASAN26,

Terhis oladuğunuz tarihten itibaren kurumunuza müracat etmeniz gereken süre 30 gün olduğundan, 30 güne kadar tatil yabilirsiniz. Öte yandan, kurumunuza başvuracağınız tarihten itibaren de hemen göreve başlatılmanız mümkün olabileceği gibi bu süre 30 güne kadar da olabilir.

Terhis tarihinizi izleyen günü 1. gün olarak sayıp 30 uncu gün mesai bitimine kadar kurumunuza dilekçe ile başvurmanız gerekecektir. Dilekçede askerlik görevinizi tamamladığınızı ve göreve başlamak istediğinizi belirtmeniz kısaca yeterli olabilir. Dilekçenize terhis belgenizin bir örneğinin eklenmesi de istenebilir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
5 yıl 6 ay önce #11606 Yazan: scandisk
scandisk tarafından askerden dönüş konusunda yanıtlandı
kanun 1 ay hak vermiş bu fırsatı değerlendir iyice dinlen git

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.254 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.