logo yeni

calisanlar2 copy

Daire Başkanıyım ve istifa etmek istiyorum

Çok
5 yıl 10 ay önce #10965 Yazan: hodoras
Bir büyükşehir belediyesinde Daire Başkanıyım. Yaklaşık 5 yıldır asil daire başkanı olarak görev yaptım. Hiç bir disiplin suçum da memuriyetimde bulunmuyor. Belediye başkanı ve siyasi ekibiyle ters düştüm, korkunç bir psikolojik baskı altındayım , ancak beni görevden de almıyor. Kadromu kaybetmemek ve sonrasında yaptırımlara uğramamak için ben de istifa edemiyorum. Kadromu kaybetmeden bu görevden kurtulma yönünde hukuki haklarım var mı? Psikolojik baskı sonucu depresyondayım, doktorum 2 ay rapor verebileceğini , iyileşemezsem heyet yönünde bu raporların devam edeceğini söyledi. Depresyon raporunu kadromu almakta kullanabilirler mi? THS ye bağlı mühendisken DB oldum. 1/4 deyim ve yaş emekliliğime daha 3 yıl var. Lütfen bilginizi paylaşınız.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
5 yıl 10 ay önce #10966 Yazan: rene
rene tarafından Daire Başkanıyım ve istifa etmek istiyorum konusunda yanıtlandı
Böyle bir durumda mobbing davası acarak haklarınızı arayabilirsiniz. Ayrıca size karşı yapılan herseyi tektek tarih, saat ve şahitler vs... şeklinde detaylı not almanızı öneririm...

All is Well

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
5 yıl 10 ay önce #10967 Yazan: nazli
nazli tarafından Daire Başkanıyım ve istifa etmek istiyorum konusunda yanıtlandı
Deprasyona bağlı uzun süreli rapor almanız halinde, yöneticilik görevini yapma bakımından sıkıntı olacağı gerekçe gösterilerek görevden alınabilirsiniz.
İdare ile ters düşünce maalesef yapılabilecek şeyler fazla olmuyor. mobbing uygulandığı gerekçesiyle dava açmanız mümkün olabilmekle birlikte, bu davayı kazanmanızın da anlattığınız sorunları çözeceğini sanmıyorum.
Eğer daire başkanlığında 2 yıldan fazla görev yapmış ve makam/görev tazminatına hak kazanmışsanız, daire başkanı ve mühendis ek göstergesi 3600 olduğu için görevden alındığınızda emeklilik bakımında hak kaybınız olmaz. sadece emekli oluncaya kadar geçecek sürede maaşınızı daire başkanı olarak değil de atandığınız kadroya göre almış olursunuz.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
5 yıl 10 ay önce #10968 Yazan: hodoras
hodoras tarafından Daire Başkanıyım ve istifa etmek istiyorum konusunda yanıtlandı
Bu kadar hızlı cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Nakil talebinde bulunmuştum. Mobbing davası muhtemelen muvaffakatta sorun çıkaracaktır. Nakil talep ettiğim yerden de olumlu cevap gelmeyebilir. Bu nedenle sağlık şartlarımı öne çıkarıp görevden alınmak istiyorum. Görevden alındığımda , kadromu alma şansları biraz zor. Ama kendim istifa edersem sizin dediğiniz gibi olacak ve muhtemelen daha fazla uğraşacaklar , düz mühendis olarak. Sanırım kadromu kaybetmeden kurtulmam da mümkün değil.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
5 yıl 10 ay önce #10969 Yazan: hodoras
hodoras tarafından Daire Başkanıyım ve istifa etmek istiyorum konusunda yanıtlandı
Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Ancak mobbing davası açmayı düşünmüyorum. Sadece yürüttüğüm aktif daire başkanlığı görevinden geçici yada kalıcı (kızak) olarak kurtulmak istiyorum. Mevcut şartlar sağlığımı zorluyor. Oldukça da stratejik bir yatırım daire başkanıyım. Mobbingi ispat etmem ya da şahit bulmam çok zor zaten. 10 gün bile uzaklaşssam işler arapsaçına döner. Depresyon gibi bir raporla 2 yada 4 ay uzak kalmam durumda yerime mecburen birini aktive etmek zorunda kalacaklardır diye düşünüyorum. Döndüğümde vekilin pozisyonu konusunda ısrarcı olmazsam kadro konusu gündeme gelmez diye düşünüyorum.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
5 yıl 10 ay önce #10970 Yazan: scandisk
scandisk tarafından Daire Başkanıyım ve istifa etmek istiyorum konusunda yanıtlandı
Sağlık herşeyden önemli. Böyle bir durumda kalsaydım mutlaka istifa ederdim.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.157 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.