logo yeni

calisanlar2 copy

Kadro Derecesi ile Maaş Derecesi

Çok
6 yıl 1 ay önce #9981 Yazan: kenan
Kadro Derecesi ile Maaş Derecesi, kenan tarafından oluşturuldu
Merhaba,

Hep merak ettiğim ve araştırarak BULAMADIĞIM bir konu var, başka forumlarda da herhangi bir kanun maddesi, hukuksal dayanak gösterilmeden üstünkörü yanıtlanmış. Umarım doğru bilgiye buradan ulaşırım.

Kadro derecesi ile maaş derecesi arasında en fazla 3 derece fark olabilir diye bir bilgi var sanki ama 657'de bulamadım. Kanun, madde, yönetmelik vs göstererek açıklayabilir misiniz? Örneğin: Kadro derecemiz 7 iken maaş derecemiz 3 ise, kadro derecemizi 3 yapabilmek için nasıl bir yol izlemeli? Dilekçe ile başvuru yapacaksak, neyi emsal göstereceğiz? Teşekkürler.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
6 yıl 1 ay önce #9984 Yazan: metinc
metinc tarafından Kadro Derecesi ile Maaş Derecesi konusunda yanıtlandı
Merhaba Kenan. Aslında bayağı uzun bir konu sormuşsun ama ben kısaca anlatayım. ayrıntılı yazılar sitede var.
Öncelikle kadro dereceniz kazanılmış hak aylığınızın 3 altında ya da üstünde olabilir. Buna ilişkin 45 inci maddenin 2 inci fıkrası hükmü:
5 inci ve daha aşağı derecelerdeki kadrolara, derece yükselmesi için gerekli nitelikleri haiz memur bulunmaması hallerinde, 36 ncı maddede belirtilen öğrenim durumları itibariyle tespit olunan yükselinebilecek dereceyi aşmamak ve karşılık gösterilecek kadro derecesi kazanılmış hak aylık derecelerinin üç üst derecesinden fazla olmamak kaydıyla, bu dereceler karşılık gösterilerek, kendi derecesi ile aynı sınıftan memur atanması mümkündür.
Yani 5 ve aşağı derecelerde(5-15arası dereceler) kazanılmış hak aylık ve kadro derecesinde 3 fark olabilir. Tabi kişinin kazanılmış hak aylığından altta bir kadro derecesine atanabilmesi için ayrıca rızası gerekmektedir.

Bunun dışında bir de torba kadro olayı vardır ki orada bu 3 derece aranmamaktadır. Torba kadro ile ilgili daha ayrıntıya yukarıdaki arama kutusundan ulaşabilirsin. Extra soruların olursa yardımcı olmaya çalışırım.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: kenan

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
6 yıl 1 ay önce #9985 Yazan: Kül Tigin
Kül Tigin tarafından Kadro Derecesi ile Maaş Derecesi konusunda yanıtlandı
Merhaba
metinc nin belirttiği gibi 45 in 2 inci fıkrası dışında, 74 üncü maddenin birinci fıkrasına bakabilirsiniz. Bunlardan biri kazanılmış hak aylığının altındaki diğeri üstündeki derecelere atanabilmeye ilişkindir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: kenan

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
6 yıl 1 ay önce #9986 Yazan: kenan
kenan tarafından Kadro Derecesi ile Maaş Derecesi konusunda yanıtlandı
Üstat teşekkürler,

Benim maaş derecem 4, ama kadrom 7, teknikerim, yani sizin yazdığınız ilk durum tutmuyor bende. yani 5-15 arası değilim. bu durumda ne yapabilirim?

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
6 yıl 1 ay önce #9988 Yazan: metinc
metinc tarafından Kadro Derecesi ile Maaş Derecesi konusunda yanıtlandı
Görüldüğü kadarıyla hakkınızda yapılan uygulama yanlış ve hukuki dayanaktan yoksundur. Kurumunuza dilekçe ile başvurarak kazanılmış hak aylığının gerektirdiği duruma uygun bir kadroya atamanızı yapmalarını talep edin. Boş kadro yoksa da en kısa sürede kadro derecenizi düzeltebilirler.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: kenan

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.144 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.