logo yeni

calisanlar2 copy

kadro derecesi maaş vb

Çok
6 yıl 5 ay önce #8564 Yazan: levennnnttt
kadro derecesi maaş vb, levennnnttt tarafından oluşturuldu
Öncelikle iyi çalışmalar tüm görevli personellere ben daha önce sözleşmeli personel olarak bir belediyede çalışıyordum torba yasadan faydalanıp 657 devlet memuru oldum biranşım teknik eğitim fakültesi yapı öğretmenliği olduğundan şuan çalıştığı belediyenin bilgi işlem ve personel müdürleri benim bıranşıma uygun kadronun teknikerlik olduğuna karar verip benim maaşımıda tekniker maaşı üzerinden ödüyorlar oysaki ben teknik öğretmen olduğum için kadronun teknik öğretmen ve maaşımından bu kadro üzerinden hesaplanması gerekmez mi? Bu konuda beni bilgilendirirseniz çok memnun olurum şimdiden teşekkürler....

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
6 yıl 5 ay önce - 6 yıl 5 ay önce #8565 Yazan: Kül Tigin
Kül Tigin tarafından kadro derecesi maaş vb konusunda yanıtlandı
sayın levent
kamu kurumlarında teknik öğretmen kadrosu bulunmamaktadır. Atamanız doğru kadroya yapılmıştır. Alttaki Devlet Personel Başkanlığı görüşünü inceleyebilirsiniz:
http://memurunyeri.com/kpss/kpss-haberleri/6636-teknik-ogretmenler-tekniker-kadrosuna-atanabilir-mi.html

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Son Düzenleme: 6 yıl 5 ay önce Düzenleyen:Kül Tigin

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
6 yıl 5 ay önce #8566 Yazan: papatya
papatya tarafından kadro derecesi maaş vb konusunda yanıtlandı
Sayın LEVENNNNTTT,
Devlet Memurlarına Ödenecek Zam Ve Tazminatlara İlişkin Kararın 4 üncü maddesinin (e) bendinde; “Kurumların teknik ve sağlık hizmetleri sınıflarına ait kadrolarında bulunanlardan, bulundukları hizmet sınıflarına atanılabilecek mesleki bir üst öğrenimi bitirenlere, cetvellerde ayrıca belirtilen istisnai durumlar hariç olmak üzere, kariyerleri (mesleki üst öğrenimleri) esas alınarak zam ve tazminat ödenir. Kadroları teknik ve sağlık hizmetleri sınıflarında bulunanlardan, bulundukları hizmet sınıflarından bir kadroya atanılamayacak herhangi bir üst öğrenimi bitirenlere ise bitirdikleri üst öğrenimden dolayı zam ve tazminat ödenmez.” denilmiştir.

Öte yandan, 160 seri nolu Devlet Memurları Genel Tebliğinin E/3 bölümünde ise “3- Kararın 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (e) bendinde de belirtildiği üzere, kadroları teknik ve sağlık hizmetleri sınıflarında bulunan personelden, bulundukları hizmet sınıflarına atanılabilecek mesleki bir üst öğrenimi bitirerek, diploma veya çıkış belgelerini kurumlarına ibraz edenlere, intibak işlemlerinin yapılıp yapılmadığına bakılmaksızın, belgelerin kuruma ibrazını takip eden ay başından geçerli olmak üzere, ita amirlerinden alınacak ödeme onayı ile, cetvellerde ayrıca belirtilen istisnai durumlar hariç olmak üzere bitirilen aynı sınıfla ilgili mesleki üst öğrenimin karşılığı olan zam ve tazminatlar ödenecek, bunlar için ayrıca yıl içinde kontrol işlemi yapılmayacaktır.
Sağlık ve teknik hizmetler sınıflarında yer alan personelin bitirdiği üst öğrenimin mesleki bir üst öğrenim olup olmadığı hususu, 2547 sayılı Yüksek Öğretim Kanununun 43 üncü maddesinin (b) bendi uyarınca alınan Yükseköğretim Kurulu kararlarına istinaden tespit edilecektir.” denilmiştir.
Buna göre, Teknik Hizmetler Sınıfına dahil bir kadroda görev yapanlar, eğitimlerinden dolayı Teknik Hizmet Sınıfında görev alabilecekleri başka unvanlar için daha yüksek olarak belirlenmiş olan zam ve tazminatlardan yararlanabilmektedirler.
Öte yandan, Zam ve Tazminatlara ilişkin Kararnamede Teknik öğretmen unvanını almış olanlar hakkında uygulanacak zam ve tazminatlar ayrıca belirlenmiştir.
Bu çerçevede, Teknik Hizmetler Sınıfı kapsamında görev almanıza imkan veren teknik eğitim fakültesinden mezun olmanız nedeniyle, Teknik hizmetler sınıfında hangi kadroda çalışıyor olursanız olun, (daha yüksek olması durumunda) Teknik Öğretmenler için belirlenmiş olan zam ve tazminatlardan yararlanmanızın mümkün olduğunu değerlendirmekteyim.
Ek göstergeniz ve ek ödemeniz Tekniker kadrosu için belirlenen şekilde ödenecek iken, zam ve tazminatlarınızın ise Teknik Öğretmenler için belirlenen değerler üzerinden ödenmesi gerekir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.138 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.