logo yeni

calisanlar2 copy

Yeni kurulan belediyede Taşınır İşlemleri

Çok
6 yıl 10 ay önce #7392 Yazan: lenda
Belediyemiz yeni kuruluyor. Tüm taşınır kayıtlarının girişini yapma görevi verildi. Ve devredilen taşınırların fiyatları çok yüksek ya da belirsiz. Bu görevi yapan arkadaşlar bana izleyeceğim yol konusunda fikir verebilir mi?

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
6 yıl 10 ay önce #7401 Yazan: mateş
mateş tarafından Yeni kurulan belediyede Taşınır İşlemleri konusunda yanıtlandı
Öncelikle yapman gereken belediyeye ne kadar taşınır devir olmuş bunların kesilen tif ve ya devir tasviye komisyonun onayladığı tutanaklardaki listeye bakmalısınız..Daha sonra kullanacağınız otomasyon programında genelde 5 ana unsur vardır. Bunlar Taşınır İşlem Hareket Tipi,Geldiği Yer,Malzeme Adı,Malzeme Fiyatı ve Giriş Tarihi bunları kavradıktan sonra hareket tipinizi belirleyerek giriş yapmalısınız..Eğer fiyat kısmında sorun yaşıyorsanız Taşınır Mal Yönetmeliğinin 13.Maddesinin 3.Bendinde belirtlen en az 3 kişiden oluşan Değer Tespit Komisyonu kurmanız gerekir.Genelde aynı demirbaş özelliği taşıyan 1 yıl içinde girmiş demirbaş bedeli verilir ama komisyon kararıyla piyasa araştırmasına göre de fiyat verebilirsiniz..

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.137 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.