logo yeni

calisanlar2 copy

mahalli idare birliklerine kadro

Çok
7 yıl 5 ay önce #327 Yazan: mhrm
mahalli idare birliklerine kadro, mhrm tarafından oluşturuldu
mrb ben köylere hizmet götürme birliğinde 8 yıldır çalışmaktayım kurumumuzdan öğrendiğim kadar belirsiz süreli olarak çalışmatayı benim gibi çalışan mühendis tekniker arkadaşlarda var yani akit ile çalııyoruz 49 madde hükümlerinde tekniker mühendis hükmü geçiyor dilekçelerimizi verdik ama kafamızda soru işaretleri bizede kadro varmı cevabınızı bekliyoruz sayın editör teşekkürler

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
7 yıl 5 ay önce #331 Yazan: Kül Tigin
Kül Tigin tarafından mahalli idare birliklerine kadro konusunda yanıtlandı
Sayın mhrm

657 sayılı Kanuna eklenen Geçici 41 inci maddenin b bendinde İl özel idaresi, belediye ve bağlı kuruluşları ile mahalli idare birliklerinde 3/7/2005 tarihli ve 5393 sayılı Belediye Kanununun 49 uncu maddesinin üçüncü fıkrası çerçevesinde 25/6/2013 tarihi itibarıyla çalışmakta olan ve 48 inci maddede belirtilen genel şartları taşıyanlardan, bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren otuz gün içinde yazılı olarak başvuranlar, sözleşmeli personel olarak çalıştırılmalarına esas alınan memur kadrolarına atanırlar demektedir.

Burada önemli olan nokta unvanınız değil, köylere hizmet götürme birliğinde 49 uncu maddeye tabi olarak çalışıp çalışmadığınız hususudur. Yazınızdan tam olarak hangi statüye tabi çalıştığınız anlaşılmadığından size söyleyebileceğimiz, kurumunuza 49 uncu maddeye tabi olarak çalışıp çalışmadığınızı sormanızdır. 49 uncu maddeye tabi iseniz kadroya geçmeniz gerekmektedir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: mhrm

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.149 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.