logo yeni

calisanlar2 copy

DERECE VE KADEME HAKKINDA

Çok
4 ay 2 hafta önce #18377 Yazan: molucay
DERECE VE KADEME HAKKINDA, molucay tarafından oluşturuldu
Belediyemizde çalışmakta olan Memur
24.08.1992 yılında ortaöğretimi bitirmiş.
15.12.1998 tarihinde orta okul mezunu olarak 14/2 derece ve kademe ile açıktan atama ile aday memur olarak göreve başlamış
12.12.1999 tarihinde asaleti tasdik edilmiş ve 13/1 derece ve kademe olmuş
24.05.2005 tarihinde Lise öğrenimini bitirmiş ve 9/2 derece ve kademe olmuş. (657 S.K. 36. MD. A BEND. 12-D FIK. ÖĞRENİM DEĞİŞİKLİĞİ)
25/08/2020 tarihinde açıktan 2 yıllık yüksekokulu bitirmiş.
Personelin şu anki derece ve kademesi ne olmalıdır.
personel sorumlusu 657 S.K. 36. MD. A BEND. 12-D FIK. (ÖĞR. DEĞ.) (EMSAL İNTİBAKI ESAS OLAN) maddesine istinaden 4/2 olduğunu belirtmiş ve intibakını buna göre düzeltmiştir. Personel 3/1 'den 4/2'ye çekilmiştir. yapılan işlem doğru mudur.
Yardımcı olursanız sevinirim iyi çalışmalar diliyorum. Konu ile ilgili olarak Ek gönderiyorum

Bu iletiye ekli görseller var.
Görebilmek için oturum ya da hesap açın.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
4 ay 2 hafta önce - 4 ay 1 hafta önce #18378 Yazan: nazli
nazli tarafından DERECE VE KADEME HAKKINDA konusunda yanıtlandı
1992 yılında orta öğretimi bitiren memurun emsali 1995 yılında lise ve 1997 yılında da önlisans mezunu olan ve 1 Ağustos 1997 tarihinde 10/2 seviyesinden memuriyete başlayan kişidir.
İlgili personel, emsalinin şu anda ulaşmış olduğu seviyeyi geçmemek üzere, ön lisans mezunu olarak memuriyete giriş seviyesi olan 10/2’ye memuriyette geçen ve geçmiş sayılan süreleri ile memuriyette almış olduğu ilave derece ve kademeler eklenmek suretiyle ulaşabileceği seviyeye gelmiş olacaktır.
15/8/2020 tarihinde (15/12/1998-15/8/2020) 21 yıl 8 ay hizmeti olan ilgili, bu hizmet karşılığında 7 derece yükselmesi yapacaktır. Ayrıca tüm memurların yararlandığı ilave 1 dereceden de yararlanmış olduğu varsayıldığında toplam 8 derece yükselmesi yapmış olur. 10/2 üzerine 8 derece yükselmesi eklendiğinde, kazanılmış hak aylığı bakımından 2/2 seviyesinde 8 ay kıdemli olması gerekecektir. (ilave kademe ilerlemesi yapılmış ise onların da eklenmesi gerekecektir)
İntibak işlemi yapılırken emsal belirlenmesinde, memuriyete ilk girişteki eğitim esas alınmalıdır.
Öte yandan ekte gönderdiğiniz hizmet cetveli okunmadığından, konu hakkında kesin bir değerlendirme yapamadım.
Son Düzenleme: 4 ay 1 hafta önce Düzenleyen:nazli

Çok
4 ay 2 hafta önce #18379 Yazan: molucay
molucay tarafından DERECE VE KADEME HAKKINDA konusunda yanıtlandı
dosyaları tekrar gönderdim. İnceleme imkanınız varsa sevinirim

Çok
4 ay 2 hafta önce #18380 Yazan: molucay
Hizmet Çizelgesi

Çok
4 ay 2 hafta önce - 4 ay 1 hafta önce #18382 Yazan: nazli
nazli tarafından DERECE VE KADEME HAKKINDA konusunda yanıtlandı
Her nedense hizmet cetveli okunaklı görünmüyor bende ama ben verdiğiniz bilgiler çerçevesinde olayı bir daha açıklayayım.

İlgilinin ortaöğretim mezuniyet tarihi, işe giriş tarihi ve şu an bulunduğu derece/kademe belirttiğiniz şekildeyse, intibakın önceki mesajda belirttiğim şekilde olması gerekir. İlave derece /kademe varsa varsa onların da eklenmesi gerekir.

Buna göre;

1992 yılında orta öğretimi bitiren kişi bu eğitimle15/12/1998 tarihinde işe girmiş. Ve ara aşamaları bir tarafa bırakacak olursak, 25/8/2020 tarihinde önlisans diplomasını kuruma ibraz etmiş.

Kurum ilgili hakkınızda işlem yaparken emsaline bakacak. Yani 1992 yılında ortaokulu, 1995 yılında liseyi ve 1997 yılında da önlisansı bitirip 1 Ağustos 1997 tarihinde 10/2 seviyesinden memuriyete başlayan kişiyi esas alacak.

1/8/1997- 25/8/2020 döneminde emsal 7 derece 2 kademe ilerlemesi yapar ve 1/8/2020 itibariyle 2/1 seviyesine ulaşır. Emsal ayrıca ilgili personelin yasal düzenlemeler gereği yararlandığınız ilave derece/kademelerden de yararlanır. Örneğin tüm memurlara verilen 1 derece de eklendiğinde emsal 1/1 olur.

İntibak işlemi yapıldığında emsali geçemeyecek şekilde; ilgilinin tüm hizmetleri son eğitim durumunun işe giriş seviyesine eklenmek suretiyle ve alınan ilave derece/kademeler de eklenerek yeni derece kademe belirlenir.

25/8/2020 tarihinde (15/12/1998-25/8/2020) 21 yıl 8 ay 10 gün hizmeti olan ilgili, bu hizmet karşılığında 7 derece yükselmesi yapacaktır. Ayrıca tüm memurların yararlandığı ilave 1 dereceden de yararlanmış olduğu varsayıldığında toplam 8 derece yükselmesi yapmış olur. 10/2 üzerine 8 derece yükselmesi eklendiğinde, kazanılmış hak aylığı bakımından 2/2 seviyesinde 8 ay kıdemli olması gerekecektir. (ilave kademe ilerlemesi yapılmış ise onların da eklenmesi gerekecektir)
Son Düzenleme: 4 ay 1 hafta önce Düzenleyen:nazli
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: molucay

Çok
4 ay 2 hafta önce #18385 Yazan: molucay
Hizmet belgesini PDF formatında mail adresiniz varsa gönderebilirim. Tabi sizin için bir sakıncası yoksu.

Sayfa oluşturma süresi: 0.143 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.