logo yeni

calisanlar2 copy

Meclis Üyesi Başkan Yardımcılarının Hizmetlerinin Sayılması

Çok
2 yıl 1 ay önce #17143 Yazan: Elif Ebrar
Meclis Üyeligı süresince SGK pirimi emekli sandığı üzerinden yatmış biri, istisnai kadrodan memur olduktan sonra Daire Başkanlığına atanmak istiyor.

Malûmunuz 9 Temmuz 2018 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan 703 sayılı KHK ile Daire Baskanlığına atanma şartı olarak 5 yıllık memuriyet şartı getirilmiştir. Ve bu sürenin Devlet memurlarının kazanılmış hak aylık derece ve kademesinde değerlendirilen hizmet süreleri esas alınacağı belirtilmiştir.

Daire Başkanlığına atama yapılırken 5 yıl süre hesaplanışında Meclis Üyeliği süresince SGK piriminin emekli sandığı üzerinden yatmış olması bu kapsamda değerlendirilir mi?

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
2 yıl 1 ay önce #17149 Yazan: nazli
Hangi sürelerin memuriyet kazanılmış hak aylık seviyesinin hesabında
dikkate alınacağı 657 sayılı Devlet Memurları Kanununda belirtilmiştir. Ancak, sayılan haller arasında, Meclis Üyeliğinde geçirilen sürelere yer verilmemiştir.
Bu nedenle, Daire Başkanlığına atanmada aranan 5 yıllık (kazanılmış hak aylığında değerlendirilen) hizmet süresinin hesabında, belirttiğiniz hizmet süresinin dikkate alınamayacağını düşünmekteyim.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.137 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.