logo yeni

hizmet birleştirilmesi

Çok
3 hafta 4 gün önce #17014 Yazan: vokmen
hizmet birleştirilmesi, vokmen tarafından oluşturuldu
Merhaba,
2012 yılından itibaren belediyede teknik hizmetlerde ekonomist kadrosunda çalışmaktayım.2012 öncesinde yaklaşık 7-8 yıllık özel sektör tecrübem bulunmaktadır. Bankacılık ve sigortacılık alanında kurumsal şirket ve bankalarda (portföy danışmanı, portföy yöneticisi, sigorta danışmanı, şube yöneticisi ünvanlarıyla çalıştım. Ancak memuriyete geçerken bu çalıştığım süreler sadece emekliliğime sayılmış kademe derece ve izin gibi haklardan yararlanamadım. Neden olarak ta özel sektörde 'ekonomist' ünvanıyla çalışmış olmam gerekiyormuş. Fakat benim bildiğim hiç bir bankada yada sigorta şirketinde ekonomist diye bir ünvan yok. Zaten 657 sayılı kanunun 36C maddesinde mesleğini yapmış olmak denilmektedir. Ünvandan bahsetmemektedir. Bu konuda itilafa düştüm görüş bildirebilecek varsa memnun olurum.Teşekkürler.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
3 hafta 4 gün önce #17017 Yazan: osman1
osman1 tarafından hizmet birleştirilmesi konusunda yanıtlandı
Teknik hizmetler sınıfı kapsamındaki bir kadroda görev yapanların, memuriyet dışındaki hizmetlerinden sadece meslekleriyle ilgili olanlar yani teknik hizmet kapsamına giren hizmetleri değerlendirilmektedir.
Verdiğiniz bilgilerden, memuriyet dışı hizmetlerinizin teknik hizmet niteliğinde hizmet olmadığı anlaşılmaktadır. Bu nedenle bu hizmetlerin memuriyette değerlendirilmemesi gerekecektir.

Çok
3 hafta 4 gün önce #17018 Yazan: vokmen
vokmen tarafından hizmet birleştirilmesi konusunda yanıtlandı
Peki iktisat işletme mezunu olan ve adına kamuda ekonomist denilen bizim kadronun mesleğiyle ilgili alana giren özel sektörde hangi işi yapmalıdır ki teknik hizmetlere girsin?
Çünkü bir iktisat veya işletme mezununun kendi alanı ile ilgili yapabildiği iş bankacılık sigortacılık gibi mesleklerdir. Kendi mesleğim dışında bir iş yapmadım dolayısıyla ''kendi meslekleriyle ilgili olan'' kapsamına girmektedir öyle değil mi? Cevap için teşekkürler

Sayfa oluşturma süresi: 0.533 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.