logo yeni

calisanlar2 copy

5393 sözleşmeli belediye personeli geçiş

Çok
1 yıl 4 ay önce #16831 Yazan: kemal63
Merhabalar, bir belediyede 4 senedir sözleşmeli olarak çalışıyorum kpss ile işe alınmadım. Başka bir belediyeye sözleşmeli olarak geçebilir miyim istifa ederek? 1 ay öncesinden bildirmem gerek mi? 1 yıl kamuda sözleşmeli çalışamama cezası belediye personelini kapsar mı? en temiz sorunsuz olarak çalıştığım kurumdan nasıl ayrılırım? 2 taraflı belediye ve personel olarak sözleşme fesih mümkün mü? Tazminat hakkım fesih edersem nasıl olur.?

Not: Gerçekten emin olarak Ccevap verene çok dua edicem. Bana bi yol gösterin abilerim ablalarım

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
1 ay 1 hafta önce #17808 Yazan: mhnds_muratt
mhnds_muratt tarafından 5393 sözleşmeli belediye personeli geçiş konusunda yanıtlandı
yok mu cevap veren kimse?

Çok
1 ay 1 hafta önce #17811 Yazan: kuzey
kuzey tarafından 5393 sözleşmeli belediye personeli geçiş konusunda yanıtlandı
5393 sayılı kanunun 49 uncu maddesine göre sınavsız işe girmiş olan personelin başka bir belediyeye naklen geçmesi mümkün olamamaktadır. Ancak, aynı usulle başka bir belediyede aynı kapsamda yeniden işe girilmesi, ilgili belediyenin takdiriyle ve ilgili mevzuata kapsamında mümkün olabilir.
Bu şekilde görev yapan personel, bazı sözleşmeli personel hakkında uygulanan 1 yıl kamuda sözleşmeli istihdam edilmeme yasağına tabi tutulmaz. Kuruma müracaat ederek işten ayrılmak mümkündür. Bunun için belli bir başvuru süresi veya istifanın kabul edilmemesi halinde belli bir süre daha çalışma zorunluluğu ise bulunmamaktadır.

Sayfa oluşturma süresi: 0.153 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.