logo yeni

Sağlık personeli maaşı

Daha
3 yıl 10 ay önce #7559 yazan kuzey
kuzey konu oluşturdu: Sağlık personeli maaşı
1/1 de 16 yıl hizmeti olan hemşirenin maaş Bordrosunda 1850 TL yazıyor. Ancak bu sitede maaşı 950 tl yüksek yazmış. maaş eksik mi ödeniyor acaba. Aile yardımı da alınmıyor.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
3 yıl 10 ay önce #7565 yazan papatya
papatya konu cevapladı: Sağlık personeli maaşı
Sayın KUZEY,

2012 yılından itibaren devlet memurlarına "ek ödeme" yapılması uygulamasına geçilmiş ve aylık ücretleri 657 sayılı Kanuna göre ödenen Devlet memurlarının tümü için ek ödeme öngörülmüştür. Bu ödemeler belirlenirken, döner sermayeden pay alan memurlar hakkında ödenecek sabit döner sermaye ödemesi, bu personelin ek ödemesi olarak ödenmesi şeklinde bir uygulamaya gidilmiştir.

Ek ödemelerin maaşın bir unsuru haline gelmiş olmasından dolayı, maaş hesabı yaparken ek ödemeler de aylık ücrete dahil edilmektedir. Döner sermayeden yararlanan personel için ise, haklarında belirlenen ek ödemeler (sabit döner sermaye miktarı) dahil edilerek hesaplama yapılmaktadır.

Bu nedenle, maaş bordronuzda yer alan maaş rakamına, yararlandığınız sabit döner sermaye ödemelerini de dahil ettiğinizde, bu Sitede belirtilen maaş miktarına ulaşmanız mümkün olacaktır.

Kısacası, sabit döner sermaye ödemesini artık maaşın dışında düşünmemeniz gerekmektedir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.504 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.