logo yeni

Statü değişikliği

Daha
3 yıl 10 ay önce - 3 yıl 10 ay önce #7300 yazan zarib21
zarib21 konu oluşturdu: Statü değişikliği
Selam, ben 17 Ağustos 1999 yılında kıta hizmetinde askerlik görevimi yedek subay olarak yaptım, maaş alıyor ve emekli sandığı kesintim oluyordu. 06.03.2002 yılında kamuda işçi olarak işe başladım ve halen devam etmekteyim. Söz konusu iki tarih arası boşluk var. Öğrenmek istediğim konular; 1- Sigorta başlangıç yılım askerliğe başlangıç yılım olan 17.08.1999 yılı olarak mı değerlendirilecek yoksa işçi olarak işe başladığım tarih olan 06.03.2002 yılı olarak mı değerlendirilecek? Her iki tarih arası emekli yılıma ne kadar fark ettirecek? 2- An itibariyle statü değişikli ile memuriyete geçersem, işçilikte geçen sürem memuriyete sayılacak mı?. Bu arada ben mühendisim. Öyle olursa memuriyette derece ve kademem kaç olarak başlayacağım? 3- Emekli olduğum zaman işçilikte geçen sürenin kazanılmış haklarını (tazminat gibi) alabilecekmiyim. 4- İşten istifa etmem halinde tazminat alma hakkım varmı? Cevaplarınız için sonsuz teşekkürlerimi sunarım.
Son Düzenleme: 3 yıl 10 ay önce yazan zarib21.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
3 yıl 10 ay önce #7305 yazan nazli
nazli konu cevapladı: Statü değişikliği
Sigorta başlangıç tarihiniz emekli sandığı ile irtibatlandırıldığınız tarih olacaktır. Verdiğiniz bilgilere göre askerde maaş almaya başladığınız tarih sigorta başlangıç tarihiniz olacaktır.
Emekli olma durumunuz, yaşınıza ve hizmetinize göre değişecektir. Bu sitede yer alan bir yazıda ihtiyaç duyduğunuz bilgilerin olduğunu düşünüyorum.

Yazı

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.341 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.