logo yeni

calisanlar2 copy

özlük hakların korunması

Çok
6 yıl 11 ay önce #6932 Yazan: rmz33
özlük hakların korunması, rmz33 tarafından oluşturuldu
merhabalar, sitenizde araştırmacı kadrosunda çalışanlarla ilgili haberleri okurken duyarlılığınız dikkatimi çekti.Öncelikle bu duyarlılığınız için teşekkür ederim. Benim sorum da şu şekildedir. Mülga Çevre Bakanlığı, Türizim Bakanlığı, Kültür bakanlığı vb. bir çok bakanlık kapatılıp yeni yapılanmalara gidildi. bu bakanlıkların taşra teşkilatlarında çalışan İl Müdür(ki bunların çoğu müşterek kararnameyla atanmışlardır) ve İl Müdür yardımcıların görevleri özlük hakları dondurularak KHK lerle kariyerlerine uygun kadrolara atandı (Mühendis kökenliler mühendis, diğerleri de uzman olarak) atandılar. bende bunlardan biriyim ve şuanda bir kamu kurumunda Mühendis olarak görev yapmaktayım. Şuan İl Müdürünün almış olduğu maaşa bakıldığında epeyce kaybımızın olduğu aşikardır.
sizden ricam, bu kazanılmış hakkımızın elde edebilmek için yargı yolu da dahil olmak üzere neler yapılabilir. araştırmacılara tanınan bu hakkın benim durumumda olan arkadaşlara yansıtılma şansı mümkünmü? cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
6 yıl 11 ay önce #6936 Yazan: papatya
papatya tarafından özlük hakların korunması konusunda yanıtlandı
Sayın RMZ33,

Araştırmacı kadro unvanında çalışan ve mağdur edilmiş olan personelin vermiş olduğu yoğun mücadele kısmen cevap bulmuş ve yapılan yasal düzenlemeyle durumlarında iyileştirmeye gidilmiştir.

İl Müdürü ve İl Müdür Yardımcılarından, Araştırmacı kadrosu dışındaki kadrolara (uzman veya mesleki kadrolar) atanan personel için de benzer mağduriyetler söz konusu olmakla birlikte, bu konu çok fazla gündeme getirilmediğinden olsa gerek, çözüm için herhangi bir çaba görülememektedir.

Oluşan mağduriyetin giderilmesi için yasal düzenleme yapılması konusunda kamuoyu oluşturulması neticesinde veya doğrudan Hükümet tarafından bir yasal düzenleme girişiminde bulunulması, çözüm yollarından birisi olarak karşımıza çıkmaktadır.

İl müdürü ve il müdür yardımcılarının görevden alınıp yeni kadrolarına atanması aşamasında, dava açma süresi içerisinde açılmış davaların bulunması ve kesinleşmemiş olması durumunda, ilgili yasal düzenlemenin Anayasaya aykırı olduğu ileri sürülerek, konunun Anayasa Mahkemesine intikali sağlanabilir diye düşünmekteyim..

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: rmz33

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
6 yıl 11 ay önce #6942 Yazan: kemal cebi
kemal cebi tarafından özlük hakların korunması konusunda yanıtlandı
Dava yoluyla sonuç almak mümkün değil gibi çünkü bu hükümetin icadı olan kanun ile görevden alınmaya danıştay bir şey yapamıyor. Ancak anayasa mahkemesinin bu khk' leri iptal etmesi bile bence sizin lehinize bir durum yaratmaz. Birde bunlara üstelik seçimden önce çıkan torba yasa hükmü ile idare mahkemelerinin kararlarının uygulanmasını zorlaştıran kanun hükmüde ilave edilince umut taşımamak lazım gibi görünüyor
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: rmz33

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
6 yıl 10 ay önce #7036 Yazan: rmz33
rmz33 tarafından özlük hakların korunması konusunda yanıtlandı
teşekkür ederim ilginize.
böyle bir adaletsizlik ve çarpıklık olurmu ? 4856 sayılı kanun ve 4848 sayılı kanunların geçici 2. maddelerinde (ki diğer teşkilat kanunları da aynı hükümleri içermektedir) birçok insanın emeğini ve hizmetini bir tarafa atıp mağdur ediyorsun, akabinde yeni çıkarılan teşkilat kanunlarında benzer kadroları şahsa bağlı kadro haline getiriyorsun. bu insanların suçu ne? mu insanların mağduriyetinin Allah sorar umarım. sanırım önceki hükümetler döneminde atanmalarının cezasını çektir. umarım etkin ve yetkin birileri bu durumu fark edip bu mağduriyetler de giderilir. ama ben AYM nezdinde hak arama yolunu araştıracam. saygılar...

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
6 yıl 10 ay önce #7037 Yazan: metinc
metinc tarafından özlük hakların korunması konusunda yanıtlandı
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: rmz33

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.152 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.