logo yeni

calisanlar2 copy

Memur hizmet birleştirme

Çok
6 yıl 1 ay önce - 6 yıl 1 ay önce #9160 Yazan: çamdalın
çamdalın tarafından Memur hizmet birleştirme konusunda yanıtlandı
Sayın papatya:

Bu konu hakkında olan başlığı okudum, genel olarak tam soruma cevap alamadım, hizmet birleştirmesi yapma fikrim geçen günlerde kurumlara sgk dan gelen bağlantısını paylaştığım yazı sonucu oluştu.

http://www.sgk.gov.tr/wps/wcm/connect/f3f82fdf-accf-4955-a658-0fcee1ee8aa7/duyuru_20120822.pdf?MOD=AJPERES&CACHEID=f3f82fdf-accf-4955-a658-0fcee1ee8aa7

Öncelikle kendi durumumu anlatayım. 2 yıl 2 aylık GİH memuruyum. Özelde 2400 gün primim var. Askerliğide yedek subay olarak 1 yıl yaptım. SGK dan gelen yazıdan benim anladığım özeldeki hizmetim 6 yıl 210 gün + 1 yıl askerlik hizmetim yani toplamda 7 yıl 210 günü hizmet süreme ekletebiliyorum. Toplamdada 9 yıl 9 ay gibi bir hizmetim olup 3 ay sonrada 10 yılımı dolduracağımdan 30 gün izin kullanabileceğim. Ayrıca 2008 Ekimden önceki çalışmalarımın ise emekliliğe esas derecemi arttırdığıdır.
Sayın papatya: Çıkarımlarım doğrumudur, sizin fikiriniz nedir?
Son Düzenleme: 6 yıl 1 ay önce Düzenleyen:çamdalın

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
6 yıl 1 ay önce - 6 yıl 1 ay önce #9163 Yazan: papatya
papatya tarafından Memur hizmet birleştirme konusunda yanıtlandı
Sayın ÇAMDALIN,
Yıllık izin süresine esas hizmet süresinin hesabında, memuriyette geçen hizmetler ile memuriyette geçmiş olmasa bile ilgililerin kazanılmış hak aylık derecelerinin belirlenmesinde esas alınan süreler ve kamu kurumlarında her statüde geçirilen süreler göz önünde bulundurulmaktadır.
Buna göre, 2 yıl 2 ay süreli memuriyet gizmetiniz ile askerde geçirdiğiniz sürenin tamamı kazanılmış hak aylığınız bakımından değerlendirileceğinden, verdiğiniz bilgilere göre, yıllık izin bakımından 3 yıl 2 ay hizmetiniz olduğu görülmektedir.
5510 sayılı kanun bakımından özel sektör hizmetleri emekliliğe esas hizmet süresinden sayılmaktadır.
Belirttiğiniz özel sektör hizmetlerinizin 2008 yılından önce veya sonra olması farketmemektedir. Her iki durumda da memuriyet hizmetinizden sayılmamaktadır.

Öte yandan, bir hizmet süresinin 5510 sayılı kanun çerçevesinde emeklilik bakımından değerlendirilmesi ayrı bir konu, 657 sayılı Kanun çerçevesinde memuriyet açısından değerlendirirlmesi ayrı konudur. Yıllık izin sürenizin 30 gün olabilmesi için 6 yıl 10 ay gibi bir süreye daha ihtiyacınız vardır.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Son Düzenleme: 6 yıl 1 ay önce Düzenleyen:papatya

Çok
6 yıl 1 ay önce #9164 Yazan: çamdalın
çamdalın tarafından Memur hizmet birleştirme konusunda yanıtlandı
Sayın papatya:
Paylaştığım linkteki sgk yazısını incelediniz mi acaba, yazıda açıkca yazıyor 5510 sonrası hizmet emekliliğe esas hizmete sayılmaz sadece öncesi sayılır diyor. Tamamıda hizmet süresine etki eder, hizmet süresi artması izine etki etmez mi?

Çok
6 yıl 1 ay önce #9167 Yazan: Adige
Adige tarafından Memur hizmet birleştirme konusunda yanıtlandı
Yazıda "emekliliğe esas hizmette" sayılmaz demiyor, "emeklilik keseneğine esas" aylık derece ve kademe ilerlemesinde diyor. Hizmetiniz her türlü emekliliğe değerlendirilir. Ama 2008 sonrası memur olanlar hizmet birleştirdiğinde kesenek ilerlemeyecek o değişik olmuş...

Çok
6 yıl 1 ay önce #9168 Yazan: papatya
papatya tarafından Memur hizmet birleştirme konusunda yanıtlandı
Sayın ÇAMDALIN,

Devlet memurlarının yıllık izinlerinin hesabında kullanılan hizmet süreleri ile emeklilik bakımından göz önünde bulundurulan hizmet süreleri farklıdır. Bu nedenle, bir sürenin hizmetinizden sayılması , o hizmetin mutlaka memuriyet hizmeti olarak sayılacağı anlamına gelmemektedir.
Yıllık izin hesabında ise, memuriyette geçmiş sayılan süreler, memuriyette geçmese bile kazanılmış hak aylığında değerlendirilen süreler ve kamu kurum ve kuruluşlarında hangi statüde olursa olsun geçen süreler değerlendirilmektedir.

Bu nedenle, kamu kurum ve kuruluşları dışında 5510 sayılı Kanuna tabi olarak geçirmiş olduğunuz sürelerin yıllık izin süresinden sayılması, mevcut düzenlemelere göre mümkün bulunmamaktadır.

Yıllık izin süresinden sayılacak hizmetlere ilişkin yazı

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: çamdalın

Çok
5 yıl 4 ay önce #11523 Yazan: poweroflovetr
poweroflovetr tarafından Memur hizmet birleştirme konusunda yanıtlandı
2004 yılı Nisan ayı itibariyle İHYA işlemlerinde % 5 faiz oranı YILLIK YASAL FAİZ olarak değiştirilmiştir. Bilginiz olsun

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.173 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.