logo yeni

calisanlar2 copy

Memur hizmet birleştirme

Çok
7 yıl 1 gün önce #6303 Yazan: çamdalın
Memur hizmet birleştirme, çamdalın tarafından oluşturuldu
GİH memuruyum. 2400 gün özelde hizmetim var. Aday memurum ve adaylığım yakında kalkacak, il müdürümüz özelde çalıştığı günleride yazsın adaylık kademe ilerlemesiyle onuda birarada çıkartalım demiş. Merak ettiğim konu hizmet birleşmesi yaparsam benim karım ne olur. Emeklilik derecem artar, maaş derecem değişmezmi, ayrıca bu işlem için sgk ya yazı yacaklar sanırım, bu işlem ne kadar sürer, fikri olan arkadaş var mı acaba..

Ayrıca askerliktede yedek subaydım.3 ay askeri öğrenci 9 ayda yedek subay toplam 12 ay. Yedek subaylık döneminde emekli sandığına para kestiler. Bunlar sgk mevzuatınca nasıl birleşir, ne şekilde faydalanabilirim, teşekkürler...

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
7 yıl 1 gün önce #6308 Yazan: papatya
papatya tarafından Memur hizmet birleştirme konusunda yanıtlandı
Sayın ÇAMDALIN,

Askerlik süreniz Devlet memuriyetinden sayılarak derece ve kademenizde değerlendirilecektir. Özel sektör hizmetleriniz ise, hizmet birleştirmesi yapılmak suretiyle emekli keseneğine esas aylık derece ve kademenizi yükseltecek, ancak memuriyet derecenizi etkilemeyecektir.

Hizmet birleştirmesinin şu aşamada size belirgin bir yararının olmayacağını ve hakkınızda emekli işlemleri yürütüleceği zaman önem arz edeceğini düşünmekteyim. Kurumunuzun yapacağı yazışmalar neticesinde, SGK tarafından kısa süre içerisinde hizmet birleştirmesi neticelenir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: çamdalın

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
7 yıl 1 gün önce #6312 Yazan: çamdalın
çamdalın tarafından Memur hizmet birleştirme konusunda yanıtlandı
Cevabınız için teşekkürler... Eğer ben kurum değiştirip teknik ünvanlı bir kadroya geçersem, bu birleştirmenin şimdi yapılmasının bir zararı-faydası var mıdır?, Teknik ünvanda sanırım özelde çalıştığım iş ünvanımla ilgili olduğundan memuriyet derecende yükselebilir.

Kısacası bu işlemi şimdi yapıp yapmama arasında kararsız kaldım..

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
7 yıl 8 saat önce #6350 Yazan: nazli
nazli tarafından Memur hizmet birleştirme konusunda yanıtlandı
Hizmet birleştirmesi eninde sonunda yapacaksanız yapın da kafanız rahat olsun. Size herhangi bir zararı olmaz birleştirme işleminin.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
6 yıl 11 ay önce #6376 Yazan: levent
levent tarafından Memur hizmet birleştirme konusunda yanıtlandı
sayın çamdalın hizmet birleştirme işleminde dikkat edilecek husus şudur eğer ki 2008 yılı öncesinde memur olmuş isen hizmet birleştirme yaptığın taktirde maaşın çok az bir miktar kesilecektir. Bu durumda emekli olacağın zaman birleştirme işlemi yapman daha uygundur. Şayet 2008 yılı sonrası memur olmuş isen hizmet birleştirme işlemi sonucu maaşında bir kesinti olmayacaktır.
* ikinci bir husus hizmet birleştirmenin en önemli faydası emeklilik süresini kısaltma olduğu kadar, özel de çalıştığın süre ile memuriyette çalıştığın süre toplamı 10 yılı doldurduğu taktirde 20 gün olan yıllık iznini 30 gün olarak kullanırsın. saygılarımla

:)
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: çamdalın

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
6 yıl 11 ay önce #6380 Yazan: papatya
papatya tarafından Memur hizmet birleştirme konusunda yanıtlandı
Sayın ÇAMDALIN,

Sayın LEVENT'in yaptığı açıklamalara ilaveten yıllık izin konusunda yanlış anlaşılma olmaması bakımından şunu söyleyebilirim.

Yıllık izin hesabına esas hizmet hesabında, hangi statüde olursa olsun kamu kurum ve kuruluşlarında geçirilen süreler ile, kamu kurum ve kuruluşlarında geçsin ya da geçmesin, memuriyette değerlendirilen süreler esas alınmaktadır.

Buna göre, özel sektörde geçen ve memuriyet hizmetinizde sayılmayacak olan hizmet sürelerinizin birleştirilmiş olmasının ya da olmamasının yıllık izin sürenizin hesabına herhangi bir etkisi olmayacaktır.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.161 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.