logo yeni

kurumlar arası nakilde derece kademe belirsizliği

Daha
4 yıl 1 ay önce #5819 yazan tokmak
tokmak konu oluşturdu: kurumlar arası nakilde derece kademe belirsizliği
kurumlar arası nakil yoluyla emniyetten, milli eğtim bakanlığına öğretmen olarak geçtim. emniyette göreve başladığımda 8/1 den başlamıştım milli eğitim hak ettiğim derece kadememim yeniden milli eğitime göre hesaplanacağını çünkü öğretmenlerin 9/1 den başladığını dolayısıyla benim de 9/1 den başlatılarak intibak yapılacağını söylediler.ve intibak yapılırken 9/1den yaptılar ve derece kademem 3 sene geriye çekildi.
ikinci husus şark görevi yaptığımız sırada 2 seneye 1 yan almıştık.o yanıda intibak yapılırken dahil etmediler 1 sene de burdan kayıp yaşadık.toplamda maaş derece ve kadememde 4 senelik bir hak kaybım var.şimdi siz dğerli forum üyelerine sormak istedğim konu şu.
Bulunduğum ilçedeki Milli eğitimin yapmış olduğu intibak hesabı doğrumu? ikinci soru eğer bu doğruysa benimle beraber geçen 2 arkadışım (değişik illerde göreve başlamıştık) mevcut derece kademeleriyle geçmişler ve aynen devam ediyorlar.( ben 7/3 olduğum intibak sonucunda onlar ise 5/1 ndeler yani maaş dereceleri benden 4 sene öndeler) bu uygulamalardan hangisi doğru?

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
4 yıl 1 ay önce #5822 yazan papatya
papatya konu cevapladı: kurumlar arası nakilde derece kademe belirsizliği
Sayın TOKMAK,

Bulunduğunuz hizmet sınıfı nedeniyle daha üst derecelerden göreve başlamış olmanız halinde, sınıf değiştirdiğinizde fazladan verilmiş olan derece ve kademeler geri alınmaz, ancak bulunduğunuz derece ve kademede fazla aldığınız kademe ve derece süresi kadar bekletilirsiniz.

Sitede yer alan konuya ilişkin bir habere, size yararlı olacağı düşüncesiyle burada yer veriyorum. Yazı

Aynı durumda olan kişilerin de aynı şekilde haklarında işlem yapılması gerekir. Ancak kadro derecesiyle, kazanılmış hak dereceleri farklı olabilir. Arkadaşlarınız sizinle aynı seviyede olduğu halde (örneğin 8/1) 5 inci, 6 ncı veya 7 nci dereceli kadrolara atanabilirler. Bu şekilde yapılan atamalar ilgililerin aylık ücretini etkilemez ve kazanılmış hak sayılmaz.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
4 yıl 1 ay önce #5832 yazan scandisk
scandisk konu cevapladı: kurumlar arası nakilde derece kademe belirsizliği
45 inci madde atamaları maaşı etkilemiyor. kurum bazen uygun kadro yoksa elinde mecburen bu şekilde yüksek derecelere atama yapabiliyor.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
4 yıl 1 ay önce #5923 yazan kemal cebi
kemal cebi konu cevapladı: kurumlar arası nakilde derece kademe belirsizliği

scandisk yazan: 45 inci madde atamaları maaşı etkilemiyor. kurum bazen uygun kadro yoksa elinde mecburen bu şekilde yüksek derecelere atama yapabiliyor.

yüksek derece derken rakam olarakmı yüksek yoksa derece olarakmı yüksek hangisini kastettin?

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
4 yıl 1 ay önce #5927 yazan nazli
nazli konu cevapladı: kurumlar arası nakilde derece kademe belirsizliği
1, 2, 3 ve 4 dışındaki derecelerde, kazanılmış hak derecesinden 3 aşağı dereceye atananların maaşları esas derecelerinden ödeniyor. Mesela, 8'de iken 5'e atananlar.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.509 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.