logo yeni

calisanlar2 copy

arkadaşlar yardım

Çok
5 yıl 11 ay önce #5309 Yazan: chosenboy
chosenboy tarafından arkadaşlar yardım konusunda yanıtlandı
arkadaşlar

yönetim 4 gruptaki memurları 3.gruptaki bilgisayar işletmeni kadrosuna geçirdi

5. gruptaki unvanları da 4. gruptaki(teknisyen yardımcısı) kadrosuna benzer şekilde veye emsal gösterilebilinir mi?
5.gruptakiler yardımcı hizmetler 4.gruptaki teknisyen yardımcısı da yardımcı hizmetler

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
5 yıl 11 ay önce #5310 Yazan: narmenx
narmenx tarafından arkadaşlar yardım konusunda yanıtlandı
Ben de KİT çalışanıyım.DHMİ'de çalışıyorum.Acaba bu durum bizler için uygulandı mı onu merak ediyorum.Olmazsa kuruma dilekçe ile soracağım.Veya papatya hanım bir hesaplama yapabilirse ona göre hareket edeceğim.Ben 15 yıllık hizmetim var,derece 3/1 indeyim.Lisans mezunuyum.Evliyim ve 3 çocuk var.aile yardımı almıyorum eşim çalışıyor.Bu durumda ne kadar maaş almalıyım acaba?

chosenboy Yazan:: narmex

hangi kurumda çalışıyorsun bu gruplar sadece kitler için geçerli

ben personel deki arkadaşlarla konuştum onlarda ilk defa duydular çünkü daha önce böyle bi durumla karşılaşmamışlar
şimdi 4. gruptan maaş almam için yönetime olur yazılacak çıkan ücreti alacağım

yani sende bi sor işini garanti ye al

Sadece şahlar hamleleri önceden sezer......

Çok
5 yıl 11 ay önce #5312 Yazan: chosenboy
narmenx

dhmi de çalışıyorsan zaten iyi maaş alıyorsundur ben sana bizim tavan ücretleri yazayım fikrin olsun

5.gruo tavan ücreti 2150 bekar maaş bende onu alıyorum
4. grup tavan 2389 bekar

yani bir üst gruba çıkarsam 200 tl civarı bi fark olacak

sende bu daha yüksek olacaktır

Çok
5 yıl 11 ay önce #5314 Yazan: papatya
papatya tarafından arkadaşlar yardım konusunda yanıtlandı
Sayın NARMENX,

KİT sözleşmeli personelinin aylık ücretleri; temel ücret, başarı ücreti ve kıdem ücreti esas alınarak belirlenmektedir.

Bunlardan;

Temel Ücret: Personelin unvanı, eğitim düzeyi, iş gerekleri, işyeri ve çalışma şartları dikkate alınmak suretiyle teşebbüs ve bağlı ortaklıklarca tespit edilmektedir.

Başarı Ücreti:Personel hakkında yapılan sicil ve başarı değerlendirmesine göre 3 farklı kategoride belirlenmektedir.
Kıdem Ücreti: Personelin hizmet süresine göre 4 farklı grupta belirlenen hizmet sürelerine göre belirlenmektedir.

Hesaplamanın bu unsurlara göre yapılması ve bu unsurların personele göre ve kurumlara göre değişiklik gösterebilecek olması nedeniyle, KİT sözleşmeli personeli için standart bir ücretten söz edilemeyeceğinden, burada ücret hesaplamasına gitmenin sağlıklı sonuçlar vermeyeceğini düşünmekteyim.

Öte yandan, temel ücretin 5 inci grubun taban ve tavanı arasında üst sınıra doğru hesaplanması durumunda, belirlenen ücret 4 üncü grubun taban ve tavan ücret sınırları içerisinde kalmış olacaktır.

Konu hakkında kurumunuzdan bilgi almanızın uygun olacağını ve 4 üncü grupta bulunanlara tavan ücret uygulanıyor olması durumunda, ücretinizin yükseltilmesi yönünde işlem yapılması gerekeceğini değerlendirmekteyim.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Çok
5 yıl 10 ay önce #5505 Yazan: chosenboy
http://www.memurlar.net/haber/172891/

bu linkte ypk kararı olan ücret skalası var

benim sorum 4. gruptaki ünvansız memuru 3.gruptaki bilgisayar işletmeni kadrosuna sınavsız atayabilir mi?

teşekkürler

Çok
5 yıl 10 ay önce #5507 Yazan: papatya
papatya tarafından arkadaşlar yardım konusunda yanıtlandı
Sayın CHOSENBOY,

Daha önce de belirttiğim gibi, 28 Temmuz 2010 tarihli Resmî Gazetede, kamu iktisadi teşebbüsleri ve bağlı ortaklıklarında çalışan sözleşmeli personelin ücretlerinin de tespit edildiği Yüksek Planlama Kurulu Kararı “KAMU İKTİSADİ TEŞEBBÜSLERİNDE 2010 YILINDA UYGULANACAK ÜCRETLERİN TESPİTİNE İLİŞKİN TEBLİĞ” şeklinde yayımlanmıştır.

YPK Kararı ile, 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin eki (II) sayılı cetvele dahil pozisyonların, temel ücret grupları itibariyle en düşük ve en yüksek temel ücretleri 5 farklı grup altında düzenlenmiştir.

Bu düzenleme hangi unvanın hangi grupta yer alacağına ve haklarında hangi ücret skalasının uygulanmasına ilişkin olup, görevde yükselme, unvan değişikliği veya benzeri atamalara ilişkin değildir.

Görevde yükselme ve unvan değişikliği düzenlemeleri çerçevesinde sınavla ya da sınavsız olarak unvan değişmesi durumunda, atama sonrasında ilgililer hakkında yeni unvana ilişkin taban ve tavan ücret esas alınacaktır.

Memur unvanı ile bilgisayar isletmeninin görevde yükselme düzenlemelerinde aynı alt grupta yer almaları nedeniyle, ilgili kurum yönetmeliğinde aksine bir husus bulunmaması durumunda, bu pozisyona atanmak için gerekli niteliklerin taşınıyor olması şartıyla, kurumunuzun takdirinde bilgisayar işletmeni pozisyonuna atanmanızın mümkün olabileceğini düşünmekteyim.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.157 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.