logo yeni

calisanlar2 copy

VEKALETEN YÜRÜTÜLEN FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜNDE MAAŞ

Çok
7 yıl 2 ay önce #4913 Yazan: MÜHENDİS
iyi günler
ben şuanda 4,dereceli mühendis kadrosunda 7/3 dereceli mühendis olarak çalışmaktayım.
ocak ayından itibaren vekaleten fen işleri müdürlüğü görevinde bulunacağım.Ocak ayında maaşım fen işleri müdürlüğü maaşı mı olur yada şuanki gibi mühendis maaşımı olur ve maaşım ne kadar olur,
(evli ve 2 yaşında bir oğlum var.)
teşekürler,

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
7 yıl 2 ay önce #4916 Yazan: papatya
Sayın MÜHENDİS,

Devlet memurlarının bir kadroya vekaleten atanabilmesi için, atama yapılacak kadroya asaleten atanma şartlarına sahip olunması gerekir. Bu şartlara sahip olmadan söz konusu görevde çalışma halinde ise (buna tedviren görevlendirme deniliyor) ücret ödenememektedir.

Mesajınızda belirttiğiniz 4 üncü dereceli bir kadroya vekaleten atanabilmek ve ücret alabilmek için en az 8 yıl hizmet süresine sahip olmak gerekir.

Öte yandan, asıl görevlerinin bulunduğu bucak, ilçe ve zorunlu hallerde iller belediyelerinin yüksek mühendis, mühendislerce yürütülmesi gereken teknik hizmetlerin ikinci görev olarak gördürülmesi mümkündür.

Kendilerine ikinci görev verilen memurlara, bu görevleri karşılığında aylık ödenebilmesi için boş bir kadroya ait görevin ikinci görev olarak yürütülmesi gerekir. Bu şekilde görevlendirilenlere, görevlendirildikleri kadro derecesinin ilk kademe aylığının üçte ikisi ödenir.

Asli görevleri yanında kendilerine 657 sayılı Kanunun 88 inci maddesine göre “ikinci görev” verilenlere, her iki göreve ait aynı cins zamlardan miktarı fazla olanlar ile farklı cinsteki zamlar ödenir.

Asli görevleri yanında kendilerine 657 sayılı Kanunun 88 inci maddesine göre “ikinci görev” verilenlere ikinci göreve ilişkin özel hizmet tazminatı ödenmez.


Bu hükümler çerçevesinde, söz konusu görevi nasıl yürüteceğinize bağlı olarak alınabilecek ücret konusu farklılık gösterecektir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
7 yıl 2 ay önce #4923 Yazan: metinc
hizmetin yetersizmiş gibi görünüyor vekalet için

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.149 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.