logo yeni

calisanlar2 copy

Aynı meslekte olup farklı kurumlarda çalışan maaş farkı

Çok
7 yıl 2 ay önce #3989 Yazan: hyena
Mrb. ben 6/1 derecesındeyım ve belediye veteriner hekimiyim fakat maaşım sitenizde belirtilen aynı kadro ve dereceye göre daha dusuk acaba bizden daha fazla mı kesıntı yapılıyor? yardımcı olabılır mısınız?

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
7 yıl 2 ay önce #3992 Yazan: papatya
Sayın HYENA,

Veteriner Hekimlerin özlük haklarına ilişkin olarak, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu eki Ek Gösterge Cetveli, Yan ödeme Kararnamesi ve 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede belirtilen rakamlar ve oranlar üzerinden hesaplama yaptığımızda, (30.09.2008 tarihinden sonra göreve başladığınız, 5 yıl hizmet süreniz bulunduğu, bekar ve çocuksuz olduğunuz, kalkınmada öncelikli yörelerde çalışmadığınız, sendika aidat kesilmediği varsayımıyla) %15 Gelir Vergisi diliminde Aralık 2013 maaşınızın 2896 TL olması gerekiyor. Ancak söz konusu ay itibariyle Gelir Vergisi matrahınızın %20'lik dilimde olacağı göz önünde bulundurulduğunda Aralık 2013 ayı maaşınız 2846 TL olacaktır.

Bu belirlemelere göre maaşınızın yine de farklı çıkıyor olması halinde, bilgilerinizi email ortamında iletmeniz durumunda almanız gereken net maaş konusunda bilgi verebilirim

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.128 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.