logo yeni

calisanlar2 copy

Maaş kesintisi

Çok
1 ay 1 hafta önce #18642 Yazan: Elif. İzmir
Maaş kesintisi, Elif. İzmir tarafından oluşturuldu
Memur soruşturma geçirirken, müfettiş soruşturması geçti kurum mahkemeye verdi,maaşını tümüne el konabilir mi? Nerdeyse 1yıl oldu, süre, zaman aşımı nedir bu konularda? 

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
1 ay 1 hafta önce #18643 Yazan: osman1
osman1 tarafından Maaş kesintisi konusunda yanıtlandı
Söz ettiğiniz konu görevden uzaklaştırma durumuna ilişkin ise maaşın 2/3 kısmının ödeniyor olması gerekir.
Öte yandan, memuriyetle ilişik kesilmesi durumu ve aylıksız izin halleri hariç memurun tamamının ödenmemesi gibi bir durum olamayacaktır.
Mesajınızdan, durumunuz konusunda net bilgi edinemedim.

Çok
1 ay 1 hafta önce #18644 Yazan: Elif. İzmir
Elif. İzmir tarafından Maaş kesintisi konusunda yanıtlandı
Cevabınız için çok teşekkür ederim. Ben de öyle düşünmüştüm. Görevden uzaklaştırma, açığa alınma gibi bir durum yok. Görevine devam ediyor. Bu arada soruşturma geçiriyor fakat 1yıldır maaş almadığını belirtiyor. Çok araştırdım ama net bilgi bulamadım. Çalışırken kurumu tarafından maaşa el konma gibi bir durum olmaz sanırım.

Çok
1 ay 1 hafta önce #18645 Yazan: osman1
osman1 tarafından Maaş kesintisi konusunda yanıtlandı
Çalışırken maaşa kurum tarafindan el konulması, hukuken söz konusu olabilecek bir durum değildir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Elif. İzmir

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.145 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.