logo yeni

calisanlar2 copy

Atama

Çok
1 ay 2 hafta önce #18528 Yazan: Meriç0102
Atama, Meriç0102 tarafından oluşturuldu
İyi akşamlar...
Ben özel kalem müdürlüğünden başka bir kadroya atandım. (Eğitmen Kadrosuna) Ama tekrardan Özel Kalem Müdürü kadrosuna atanabilir miyim ? 4 yıllık fakülte mezunuyum. 2,5 sene memurluk 8 yıl işçilik var Atanırsam maaşını alabili rmiyim ? Bana diyorlar ki atanamazsınız . atanırsan bile maaşını alamazsınız . yardımcı olursanız sevinirim. Buna benzer atamalar var mı görüş yazısı var mı ? Hangi kanuna göre olur veya olmaz ? Yardımcı olursanız sevinirim. Tekrardan tş ederim iyi akşamlar kolay gelsin..

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
1 ay 2 hafta önce #18529 Yazan: nilüfer
nilüfer tarafından Atama konusunda yanıtlandı
Özel kalem müdürlüğü istisnai bir kadrodur. Atamada eğitim, sınav ve hizmet süresi gibi şartlar aranmıyor. Bu kadroya diğer memur kadrolarından atama yapılabileceği gibi işçi kadrosundan veya açıktan da atama yapılabiliyor.
Daha önce bu görevi yapmış olmanız ya da halen başka bir kadroda görev yapıyor olmanız özel kalem müdürü kadrosuna atanmanıza engel teşkil etmez.

Adil olamıyorsanız, bari adaletten söz etmeyiniz.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Meriç0102

Çok
1 ay 2 hafta önce #18530 Yazan: Meriç0102
Meriç0102 tarafından Atama konusunda yanıtlandı
Peki Özel Kalem Müdürü maaşını alabilirmiyim. 68 de belirtilen hizmet yılımı taşımamaktayım yani memurlukta 10 yıl hizmetim yok 2 buçuk yılım var işçilikle beraber 10 buçuk yıl ediyor.

Çok
1 ay 2 hafta önce #18533 Yazan: nilüfer
nilüfer tarafından Atama konusunda yanıtlandı
Özel kalem müdürü kadrosuna atanmanız halinde bu kadronun maaşını alırsınız. Atamanız yine istisnai bir kadroya yapılmış olacağından, hizmet süresi şartı aranmayacaktır. Atama 657 sayılı Kanunun 68/B kapsamında değil, Kanunun 60 ve 61 inci maddeleri kapsamında yapılmış olacaktır.

Adil olamıyorsanız, bari adaletten söz etmeyiniz.

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.137 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.