logo yeni

calisanlar2 copy

kadro değişikliği

Çok
1 ay 4 hafta önce #18513 Yazan: kadir02
kadro değişikliği, kadir02 tarafından oluşturuldu
iyi akşamlar...
Özel Kalem Müdürü kadrosunda Sosyal Hizmetler Uzman kadrosuna atanabilir mi ? 3 yıl hizmeti var sosyal Hizmetler Bölümü mezunu 9/3 de Hangi kanuna göre olur ? şartları neler ? Yardımcı olurmusunuz ? tş ederim iyi akşamlar.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
1 ay 4 hafta önce #18514 Yazan: nilüfer
nilüfer tarafından kadro değişikliği konusunda yanıtlandı
“Belediye Ve Bağlı Kuruluşları İle Mahalli İdare Birlikleri Personelinin Görevde Yükselme Ve Unvan Değişikliği Esaslarına Dair Yönetmelik”in 2 nci maddesinin birinci fıkrasında “Bu Yönetmelik, belediyeler ve bağlı kuruluşları ile bunların kurdukları birlik, müessese ve işletmelerde, 14/7/1965 tarihli ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu hükümlerine tabi olarak görev yapan Devlet memurlarından, 5 inci maddede sayılan kadrolara görevde yükselme veya unvan değişikliği suretiyle atanacakları kapsar.” denilmiş ve 5 inci maddesinin ikinci fıkrasında da unvan değişikliği suretiyle atama yapılabilecek kadrolar arasında sosyal hizmet uzmanı unvanına da yer verilmiştir.
Öte yandan, Yönetmelikte unvan değişikliğine tabi görevlere sınavsız atanmaya imkan veren bir hükme de yer verilmemiştir.
Bu nedenle, özel kalem müdürü kadrosundaki bir personelin, unvan değişikliği sınavına girip başarılı olmadan sosyal hizmet uzmanı kadrosuna atanamayacağını düşünmekteyim.

Adil olamıyorsanız, bari adaletten söz etmeyiniz.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: kadir02

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.126 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.