logo yeni

calisanlar2 copy

4/B li Personelin Geçici Görevlendirilmesi

Çok
1 hafta 4 gün önce #18503 Yazan: kadir02
Milli Eğitim de çalışan Sözleşmeli personel belediye ye geçici görevlendirmesi yapılabilir mi ? MYO mezunu. Mümkünse hangi kanuna göre olur. Ücretini hangi kurum öder yardımcı olursanız sevinirim. Tş ederim Kolay gelsin..

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
1 hafta 4 gün önce #18504 Yazan: nazli
nazli tarafından 4/B li Personelin Geçici Görevlendirilmesi konusunda yanıtlandı
375 sayılı KHK'nın ek 25 inci maddesinin birinci fıkrasında “Hâkim ve savcılar ile bu meslekten sayılanlar hariç olmak üzere, statülerine bakılmaksızın bir kadro veya pozisyona dayalı olarak kamu kurum veya kuruluşlarında istihdam edilenler, kurumlarının muvafakatiyle bir yılı geçmemek üzere diğer kamu kurum ve kuruluşlarında geçici görevlendirilebilir….” denilmiştir.
Söz konusu ek 25 inci maddeye dayanılarak çıkarılan Kurumlar Arası Geçici Görevlendirme Yönetmeliğinin 1. maddesinin dördüncü fıkrasında ise “… belediyeler ve bağlı kuruluşları ile bunların kurdukları birlik, müessese, işletme, bunlara bağlı döner sermayeli kuruluşlar bu Yönetmelik kapsamında geçici görevlendirme yapamaz." denilmiştir.
Bu itibarla, başka bir kurumda görev yapan sözleşmeli personelin belediyede geçici olarak görevlendirilemeyeceğini düşünmekteyim.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: kadir02

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.159 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.