logo yeni

calisanlar2 copy

Kadro Değişikliği

Çok
3 hafta 3 gün önce #18480 Yazan: kadir02
Kadro Değişikliği, kadir02 tarafından oluşturuldu
İyi akşamlar...
1-Belediye Başkan Yardımcısı kadrosunda görev yapan bir personelin kendi isteği olmadan kadrosunu değiştirilmek isteniyor. O kadroyu boşaltmak isteniyor. Belediye Başkanı isterse kadrosunu bir alt kadroya müdür kadrosuna atayabilir mi ? Hangi kanuna göre atayabilir ? Sakıncası neler olabilir ?
2-İtfaiye Müdür kadrosunda 1 ay kaldım tekniker kadrosuna atanacam ? Herhangi bir sakıncası var mı ? İlerde tekrardan bu kadroya (İtfaiye Müdürü) ya da eş değer bir kadroya atanabilir miyim ? Atanırsam haklarından yararlanır mıyım ? Müfettiş denetimde herhangi bir sıkıntısı olur mu ? (24 yıl hizmetim var 1/4 deyim önlisans mezunuyum) ,Bu konularda değerli görüşlerinize ihtiyacım var ..
Bu iki konu için Örnekler yada görüşler varsa gönderirseniz sevinirim. Elimde bilgi belge olsa sevinirim..Tş ederim..Kolay gelsin iyi akşamlar... Saygılar....

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
3 hafta 2 gün önce #18487 Yazan: kuzey
kuzey tarafından Kadro Değişikliği konusunda yanıtlandı
657 sayılı Kanunun 76 ncı maddesine göre, memurların gerekli şartları taşıması halinde kurum içerisinde başka bir kadroya (eğitim, görevde yükselme, unvan değişikliği, hizmet süresi vs) atanması mümkündür. Bu çerçevede Belediye Başkanı kadrosunda olan bir personelin görevden alınarak daha alt bir kadroya atanması söz konusu olabilir.
Tekniker unvanlı kadroya atanmanın unvan değişikliği mahiyetinde bir atama olması sebebiyle, İtfaiye Müdürü kadrosundan "tekniker" unvanlı kadroya atanmasının, (daha önce tekniker kadrosunda görev yapmamış ise) unvan değişikliği sınavına katılarak başarılı olması halinde mümkün olabilecektir.
https://memurunyeri.com/2012-08-19-18-24-50/devlet-personel-baskanligi-gorusleri/gorevde-yukselme/424-sube-mudurunun-tekniker-kadrosuna-atanmasi.html
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: kadir02

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.131 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.