logo yeni

calisanlar2 copy

Sözleşmeli Memurluğa son verilmesi halinde yasal süreç.

Çok
2 hafta 2 gün önce #18438 Yazan: OKTAY BEY
Merhabalar öncelikle kolaylıklar diliyorum. Ben Ankara Gölbaşı Belediyesinde KHK kapsamında taşeron firmada çalışmaktayım.Durumu kısaca özetlemeye çalışıcağım 2009 yılında Gölbaşı Belediyesinde sözleşmeli tekniker olarak işe alındım 657-4/B statüde ancak 2010 yılının 10.ayında başkanlık makamınca tarafıma bir tebligat verildi, içeriğinde "hizmetinize gerek kalmadığından 2011 yılında sözleşmeniz yenilenmeyecektir" ibaresi vardı o yıllarda emsal bir karar olmadığı içinde ne yapmam gerektiğini bilemedim.aradan 4 ay geçtikten sonra yine aynı belediyenin taşeron firmasında tekniker olarak işe çağrıldım bu süreçte herhangi bir dava yada başvuru yapmadım süre gelen yıllarda defalarca sözleşmeli tekniker aldılar benide hep oyaladılar bugün yarın boş kadro yok falan filan akabinde ilçe belediyesi sonuçta her gelen yönetim halledicez sabırlı ol diye diye hep oyaladılar işten tamamen çıkarılma korkusuyla hiç bir şey yapamadım bu durum bu şekilde 10 yıl devam etti halende aynı belediyede tekniker olarak görev yapmaktayım ama artık canıma tak etti hep vaatlerle sözlerle kandırıldım.Şimdi siz değerli okuyuculara üyelere ve saygıdeğer yönetime şunu sormak istiyorum defaten bu tarz taleplerin emsal kararı vardır.Zaman epey bi geçmiş olmasına rağmen tabi bu süreçte hem çok fazla maddi hemde çok fazla manevi zararım oldu psikoljim bozuldu.Çalıştığım kuruma maddi manevi yada sözleşmeli memurluğumu geri kazanma gibi dava açma hakkım varmıdır? Bir avukat beyefendiye sorduğumda kazanma olasılığı var hemde yüksek tazminatla ama kaybetme olasılığıda var dedi yasal süreçten dolayı sizce ne yapmalıyım.ŞİMDİDEN ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM HAKKINIZI HELAL EDİN.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
2 hafta 2 gün önce #18440 Yazan: kuzey
Dava açıp açmama ve dava sonucunun ne olacağına ilişkin bir soruya
olumlu veya olumsuz cevap vermenin doğru olmadığını düşünüyorum. Zira dava açıp kaybetmeniz halinde maddi zararınız doğacağı gibi, mahkemenin vereceği bir karara ilişkin olarak dava açmayın demenin de doğru olmayacağını, kararı sizin vermeniz gerektiğini düşünüyorum
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: OKTAY BEY

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.132 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.