logo yeni

calisanlar2 copy

yarım gün çalışma hk

Çok
5 ay 1 hafta önce #18404 Yazan: Kardelen2004
yarım gün çalışma hk, Kardelen2004 tarafından oluşturuldu
anneye cocuk 5,5 yasına gelene kadar yarım gün çalısabilir denmişti.İnternette arastırdıgımda bir emniyet personeli dava açmıs kazanmıs yazıyor.
*Emniyet Genel Müdürlüğü, idare mahkemesinin bu kararını istinaf yoluyla itiraz etmiştir. Ancak, Ankara Bölge İdare Mahkemesi 3. İdari Dava Dairesi, 2017/2693 Esas Nolu kararıyla, Emniyet Genel Müdürlüğünün istemini reddetmiştir.**
ilgili karara ulasamıyorum dava açanlar yarım calısma hakkına sahip olabiliyorlar mı ?
bu karar metni gerçek ise nerden bulabilirim hiç bir sitede bulamadım

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
5 ay 1 hafta önce - 5 ay 1 hafta önce #18405 Yazan: kuzey
kuzey tarafından yarım gün çalışma hk konusunda yanıtlandı
Yarım zamanlı çalışma konusunu düzenleyen Kanun hükmü, uygulamanın nasıl olacağının Cumhurbaşkanı Kararıyla belirlenmesine hükmetmiştir. Ancak böyle bir karar henüz çıkmadığı için yarım zamanlı çalışma konusundaki taleplerin kurumlarca karşılanması mümkün olamamaktadır.
Öte yandan, yarım zamanlı çalışmaya ilişkin bir talebin idare tarafından reddedilmesi üzerine idari yargıda dava açılması mümkün olmakla birlikte, bu tür davaların sonuçları sadece davayı açan tarafı ilgilendirecektir.
Ayrıca, sözünü ettiğiniz şekilde bir davaya ilişkin karar olup olmadığı konusunda da herhangi bir bilgim yok. Bilgisi olan arkadaşlar yazarsa bilgi edinmiş oluruz.
Son Düzenleme: 5 ay 1 hafta önce Düzenleyen:kuzey

Çok
5 ay 1 hafta önce #18406 Yazan: Kardelen2004
Kardelen2004 tarafından yarım gün çalışma hk konusunda yanıtlandı
evet dediklerinize katılıyorum memurlarnet ve memurun yerinde haberler var bu dava ile ilgili ama böyle bir karar hiç bir yerde yok.2017/2693 onu karar olsa o zaman çok daha kuvettli olur.
Böyle bir karar varsa emsal olarak gösterilip dava açmak istiyoruz

Çok
5 ay 1 hafta önce #18407 Yazan: kuzey
Bu konuda verilmiş bir kararın varlığı sizin açacağınız davada emsal teşkil etmez ancak, açacağınız davada öyle bir kararın varlığını da ileri sürmeniz lehinize olabilir. Yoksa bir mahkemede verilmiş kararın aynısını diğer mahkemenin de vermesini beklememek gerekiyor.

Çok
5 ay 1 hafta önce #18408 Yazan: Kardelen2004
Kardelen2004 tarafından yarım gün çalışma hk konusunda yanıtlandı
Bilgili birine benziyorsunuz. Bu kararı nerden bulabilirim varsa? Sizce?

Çok
5 ay 1 hafta önce #18409 Yazan: kuzey
Mesajınız üzerine internette arama yapınca, bir kararın varlığından söz edildiğini ben de gördüm ancak karardan alıntıya ya da karar metnine rastlayamadım.
Eğer gerçekten böyle bir karar varsa ve kesinleşmiş ise sitelerdeki forumlarda belki denk gelinebilir. Ya da bir site tarafından ulaşılarak yayınlanmasıyla ulaşabilirsiniz sanırım. Anladığım kadarıyla internet şiteleri de bahsedilen karara ulaşamamışlar.

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.179 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.