logo yeni

calisanlar2 copy

Yüksek Lisans Kademe İlerlemesi ve Emsal Uygulaması

Çok
1 ay 1 hafta önce #18394 Yazan: maveraosman
Herkese Merhaba,

07/06/2012 tarihinde Teknisyen kadrosunda İktisat Lisans mezunu olarak 9/1 den göreve başladım. Lisans mezuniyet tarihim 30/05/2011

2012 yılında Elektrik bölümüne başladım 25/08/2014 yılında bitirdim ve üst öğrenimden dolayı 1 derece aldım.

2016 yılındaki toplu sözleşmeden dolayı 1 derece daha ilerledim.

Şu an 5/3 derecedeyim.

26/06/2020 tarihinde Yüksek Lisansımı tamamlayarak duruma 1 kademe ilerlemesi için dilekçemi verdim.Ancak " Her ne kadar 36 maddesin A bedinin 9 uncu fıkrasında belirtildiği üzere 1 yıl lisansüstü eğitiminden dolayı hak kazanmış ise de Emsallerini geçemeyeceğinden kademe ilerlemesi uygun değildir." diye olumsuz karar çıktı.

Öncelikle sormak istediğim;

1- Yüksek lisans öğrenimi emsal uygulamasına takılır mı? ( çünkü internette takılmayacağına dair eski görüşler var)

2- Bilgilerim doğrultusunda yapılan bir hesap hatası var mı? Daha mı ileride ya da daha mı geride olmam gerekiyor?

Eğer bir yanlış varsa verilen karara itiraz edeceğimden dolayı bilgim olması için uzmanlardan yardım istiyorum.

Teşekkür ederim. Hayırlı günler dilerim

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
1 ay 1 hafta önce #18396 Yazan: osman1
Lisans eğitimini tamamladıktan sonra memuriyete girmiş olmanız nedeniyle sonraki eğitimlerinizden dolayı hakkınızda intibak/emsal işlemi yapılmaz. Ayrıca, yüksek lisans nedeniyle kazanılan 1 kademe ilerlemesi emsal uygulamasına takılmaz.

7/6/2012 tarihinde lisans mezunu olarak Teknisyen kadrosunda 9/1'den göreve başlayıp ve toplu sözleşme gereği ilave 1 derece aldığınızdan, (8 yıl hizmet karşılığı 2 derece 2 kademe de alarak) 7/6/2020 tarihinde 6/3'seviyesinde olursunuz. Yüksek lisans yapılmış olması halinde ise ilave 1 kademe ile 5/1 seviyesine ulaşmış olursunuz.

Ancak 2012-2014 yılları arasında teknik önlisan tamamlamış olmanız nedeniyle, teknik hizmetler sınıfında teknikerler memuriyete 9/2'den başladığından, hakkınızda intibak işlemi yapılmaksızın memuriyet başlangıç derecenizin yeniden belirlenmesi suretiyle daha önce 9/1 olan memuriyet başlangıç seviyeniz 9/2 olarak belirleneceğinden hesaplamanın buna göre yapılması gerekecektir.

Yani hizmetleriniz ve ilave derece kademeleriniz 9/2'üzerine eklenecektir. Hizmet karşılığı 2 derece 2 kademe, toplu sözleşme gereği 1 derece ve yüksek lisans gereği 1 kademe olmak üzere toplam 4 derece yükselmesi yapmış olmanız gerekecektir. Bu durumda da 9/2 ye 4 derece ilave edildiğinde şu an 5/2'de olmanız gerekecektir.

Not:teknik önlisans tamamladığınızda ilave 1 derece alabilmeniz için memuriyet başlangıç derecenizin 10/2 den daha ileri olmaması gerekir. siz 9/1'den başlamış olduğunuzdan ayrıca ilave 1 derece alamazsınız ve sadece aradaki fark olan 1 kademeyi alabilirsiniz)

Çok
1 ay 1 hafta önce #18398 Yazan: maveraosman
Zaman ayırdığınız için çok teşekkür ederim.
Faydalı oldu.
Hayırlı günler dilerim.

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.133 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.