logo yeni

calisanlar2 copy

engelli emekli maasi

Çok
6 ay 2 gün önce #18343 Yazan: Atakan
engelli emekli maasi, Atakan tarafından oluşturuldu
kolay gelsin.....07.07.2004 ssk girisim olup, 1979 gun mevcuttur.primler asgari ucretten odenmisti. daha sonra 10.05.2013 tarihinde engelli memur olarak basladim ve devam ediyorum.derece ve kademe 6/2 dir.ilk giristeki Engel oranim %48 idi.son aldigim oran degismis olup %64 oluyor. ayrica sgk hizmet dokumunde 15 yila tabidir ve maluliyet sebebiyle emekli olabilir ifadesi yer aliyor.buna gore su an emekli olsam engelli olarak mi yoksa malulen mi emekli olabilirim ve ne kadar emekli maasi alabilirim.tesekkur ederim.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
6 ay 1 gün önce #18345 Yazan: nazli
nazli tarafından engelli emekli maasi konusunda yanıtlandı
1 Ekim 2008 tarihinden önce işe girenlerden, çalışmaya başlamadan önce en az %40 oranında engeli olanlar, 5400 gün (15 yıl) prim ödenmiş olunması şartıyla, yaş şartı aranmadan, yaşlılık aylığı almaya hak kazanabilmektedirler.
Öte yandan, haklarında düzenlenen sağlık kurulu raporunun SGK sağlık kurulları tarafından değerlendirilmesi neticesinde malul sayılan memurlardan, sigortalılık süresi en az 10 yıl olup ve en az 1800 günlük primleri ödenmiş olanlar, yaş şartı aranmadan malulen emekli olabiliyorlar.

Bu kapsamda SGK kayıtlarına göre malulen emekli olmanızın mümkün görülmesi halinde malulen emekli olabilirsiniz. Malulen emeklilik kapsamında olmamanız durumunda ise engelli olarak emekli olabilirsiniz.

Ayrıca, memuriyete 14 Ekim 2008 tarihinden sonra girmiş olmanız nedeniyle, çalışma hayatınız boyunca ödediğiniz prim tutarları esas alınarak emekli maaşınız hesaplanacağından, emekli olmanız durumunda ne kadar emekli maaşı alabileceğinizi burada hesaplamamız mümkün olamayacaktır.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.132 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.