logo yeni

calisanlar2 copy

üst dereceye atanma

Çok
6 ay 1 hafta önce #18340 Yazan: forumcu2013
üst dereceye atanma, forumcu2013 tarafından oluşturuldu
merhaba 2014 yılında kariyer uzman yardımcısı olarak göreve atandım.
Daha önce iş kanununa göre yaklaşık sekiz yıllık bir hizmet sürem vardı.
2018 yılında uzman olarak 4 üncü dereceye atandım. Maaşımda 4 üncü dereceden aldım.

2019 yılında ise KADRO DEĞİŞİKLİĞİ nedeniyle 3 üncü dereceye atamam yapılmış fakat hala maaşımı 4 üncü dereceden alıyorum. Sözlü olarak neden 3 üncü dereceden ödeme yapılmadığını soruduğumda kadro değişiklerinde ödeme yapılamayacağı bildirildi şimdi bir dilekçe yazacağım. 3 üncü dereceden maaşımı alabilir miyim kanunu dayanağı var mıdır. Yardımcı olursanız sevinirim.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
6 ay 1 hafta önce #18341 Yazan: osman1
osman1 tarafından üst dereceye atanma konusunda yanıtlandı
4 üncü derece kadroya atamanızın 657 sayılı Kanunun 68/B maddesi kapsamında yapılmış olduğu anlaşılmaktadır. Kadronuzun 3 olarak değiştirilmesinin (yani 3 üncü derece kadroya atamanız) de yine aynı madde kapsamında yapılmış olması gerekmektedir.
68/B maddesinin ikinci fıkrasında, "Bu bent hükümlerine göre atananlar atandıkları kadronun aylık (Ek gösterge dahil) ve diğer haklarından yararlanırlar" denilmektedir. Bu itibarla 3 üncü derece kadronun haklarından yararlandırılmanız gerektiğini düşünüyorum.

Çok
6 ay 1 hafta önce #18342 Yazan: forumcu2013
forumcu2013 tarafından üst dereceye atanma konusunda yanıtlandı
sözlü olarak ifade edilen 68-b kapsamında olmadığı sadece kadro değişikliği yapıldığı

Çok
6 ay 1 hafta önce #18344 Yazan: osman1
Kadronuz 4 ten 3 e inmişse aynı zamanda atanmış olduğunuz kadro da 3 olmuştur. 4'e 68/b ile atanmışsanız kadronuz 3 olması da yine bu kapsamda olur diye düşünüyorum. Bunun dışında "sadece kadro değişti" denilmesi ile neyin kastedildiğini anlamadım.

Çok
6 ay 1 hafta önce #18350 Yazan: forumcu2013
forumcu2013 tarafından üst dereceye atanma konusunda yanıtlandı
68 b dışında kadro değişikliği yapılabiliyor mu

Çok
6 ay 1 hafta önce #18351 Yazan: osman1
Normal şartlarda, memur kazanılmış hak aylık seviyesine uygun kadro derecesine atanır. Kazanılmış hak aylık seviyesi ilk dört derecede olmayanların ilk dört dereceli bir kadroya atanması ise (istisnai kadrolar hariç) 68/B maddesi hükümlerine göre olur.

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.203 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.