logo yeni

calisanlar2 copy

İtfaiye Müdür Kadrosuna Atanma

Çok
2 ay 3 hafta önce #18281 Yazan: Yusuf0102
İtfaiye Müdür Kadrosuna Atanma, Yusuf0102 tarafından oluşturuldu
İyi günler...
Kolay gelsin. Ben bir belediyede 20 yıllık devlet memuruyum. (Düz Memur) Derecem 1/4 2 Yıllık İnşaat mezunuyum. Belediye İtfaiye Yönetmeliği’nin “Görevde yükselme şartları” başlıklı 19. maddesinin (1) numaralı fıkrasında yer alan “Bu Yönetmeliğin 8 inci maddesinde sayılan unvanlardan daire başkanı ve itfaiye müdürü dışındaki kadrolara yapılacak atamalarda aşağıdaki şartlar aranır.” hükmüne istinaden. İtfaiye Müdür Kadrosuna atanabilir miyim ? (68/B şartları taşırsa diyor.)
Yani .
1-68/B de 4 yıllık fakülte denilmiş. Ben 2 yıllık mezunum. Yani yıllarıma artı 2 yıl mı eklenir ?( Dört yıldan az süreli yükseköğrenim görenler için bu sürelere iki yıl ilave edilir.)
2- İtfaiye Müdür kadrosuna atandıktan sonra (Şartlar taşırsa) kaç ay beklemem gerekiyor ki başka müdür kadrosuna atanayım.
3- Başka Müdür kadrosuna geçersem herhangi bir sıkıntı olur mu ? (Sayıştay yada mülkiye müfettişi denetim yaparsa )
Yardımcı olursanız sevinirim. Detaylı bir şekilde anlatırsanız sevinirim. Açık bir şekilde açıklarsanız bir üst amirime açıklama yapabileyim. Madde kanunlarını da yazarsanız sevinirim. Tşk ederim Kolay gelsin.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
2 ay 3 hafta önce #18282 Yazan: nazli
nazli tarafından İtfaiye Müdür Kadrosuna Atanma konusunda yanıtlandı
Görevde yükselme sınavına girmeden itfaiye müdürü kadrosuna atanmanız mümkün olabilir. 1.derece İtfaiye Müdürü kadrosuna atanabilmeniz izin, 657 sayılı Kanunun 658/B maddesi gereğince, lisans mezunu olmanız halinde en az 10 yıl hizmet sürenizin, 2 yılık yüksekokul mezunu olmanız halinde ise en az 12 yıl hizmet sürenizin bulunması da gerekecektir.
İtfaiye Müdür kadrosuna atandıktan sonra, arananacak diğer şartlara sahip olmanız halinde sınavsız şekilde diğer müdür kadrolarına atanabilirsiniz. Başka bir müdür kadrosuna atanabilmek için itfaiye müdürü kadrosunda belli bir süre çalışmanız gerekmemekle birlikte (1 gün bile yeterli olabilir), atamanın hülle amacıyla yapıldığının tespiti halinde işlemi yapanlar ve sizin hakkınızda adli ve/veya idari işlemler yapılması da söz konusu olabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Yusuf0102

Çok
2 ay 2 hafta önce #18284 Yazan: Yusuf0102
Yusuf0102 tarafından İtfaiye Müdür Kadrosuna Atanma konusunda yanıtlandı
Nazlı Hanım Cevabınız için tş ederim. Benim gayem hülle amacıyla kadro almak değil. Sınav açılmıyor. Başkan Yardımcısı kadrosu dolu olduğundan buna başvurdum. Müdür olarak görevlendirmek istiyorlar. Ama 4 yıllık mezun olmadığım için müdür maaşından yararlanamayacağımdan dolayı kabul etmedim.Bundan dolayı İtfaiye müdür kadrosunu size sordum. İtfaiye müdür kadrosuna atandıktan sonra diğer müdür kadrosuna atanırsam (2 yıllık mezunum) bir sıkıntı olur mu diye öğrenmek istemiştim. Atandıktan sonra geriye dönük zimmet çıkarsa ben bu işi kabul etmek istemem. bunu sizden öğrenmek istiyorum. 2 yıllık mezunum itfaiye müdür kadrosundan diğer müdür kadrosuna atanırsam ne gibi sıkıntı olur ? Sıkıntı olmazsa atandığım diğer müdür kadrosu maaşını alırmıyım ? Ya da daha sonra tekrar itfaiye müdür kadrosuna atanabilir miyim ? (O hakkım kaybolur mu ? Ya da İtfaiye Müdür kadrosundan kalıp diğer müdürlüğe vekalet edebilir miyim ?İleri ki denetimlerde ne gibi sıkıntı olur o öğrenmek istiyorum. Beni aydınlatırsanız sevinirim. İleride başım ağrımazsın kimsenin ki ağrımazsın. tş ederim. Saygılarımla

Çok
2 ay 2 hafta önce #18286 Yazan: nazli
nazli tarafından İtfaiye Müdür Kadrosuna Atanma konusunda yanıtlandı
Usulüne göre atanırsanız herhangi bir sorun çıkmayacağını düşünüyorum.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Yusuf0102

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.145 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.