logo yeni

calisanlar2 copy

şekil bakımdan kaldırılan maaş kesim cezası tekrar verilebilir mi.

Çok
5 ay 3 gün önce #18260 Yazan: esma
2. idare mahkemesi ve il idare kurulu tarafından şekil bakımından reddedilen ve davayı kazandığım maaş kesim cezası kaldırıldı. ancak cezayı veren ilçe milli eğitim bu defa aynı soruşturma üzerinden esas bakımından bana ceza verebilir mi savunmam isteniyor bu ne kadar hukuki ki. ne yapacağımı bilmiyorum lütfen yardım edin.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
5 ay 2 gün önce #18261 Yazan: osman1
Mahkemenin iptal gerekçesine uygun olarak, aynı fiilden dolayı yeniden disiplin cezası verilmesi amacıyla işlem başlatılması mümkün olabilir.
Şekil hatası söz konusu ise o şekil hatasının yapıldığı aşamadan başlayarak yeniden işlem tesis edilebilir.
Ancak bu durumda da yine fiilin işlendiği tarih ile cezanın verileceği tarih arasındaki sürenin 2 yıldan fazla olamayacağını düşünmekteyim.

Çok
5 ay 1 gün önce #18262 Yazan: esma
arkadaşlar mahkeme ve il idare kurulu maaş kesim cezamı şekil açısında reddetti ayrıca aynı idare asılsız iddialarla geçici görevlendirmemi bitirip bana maaş kesim cezası vermişti. bunlar yeniden bir soruşturma açmış yeniden maaş kesim cezası verme yolundalar bense tazminat davası açmak istiyorum . tazminat kazanır mıyım? bekleyeyim mi davayı açayım mı? yol gösterin.

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.143 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.