logo yeni

calisanlar2 copy

1 Kademe

Çok
4 ay 2 hafta önce #18239 Yazan: kadir02
1 Kademe, kadir02 tarafından oluşturuldu
İyi günler kolay gelsin..
Kurumumuz emrinde çalışan bir memur 2 yıllık üniversite mezunu olarak işe başlamış (10/2) ve 13 yıllık memur. Bu personel 4 yıllık İmam Hatip Lisesini okuduğunu ve tarafına bir kademe verilmesini istemektedir. Bu arkadaşa 1 kademe verebilir miyiz verirsek hangi kanuna göre vermezsek neye dayanarak veremeyiz ? Yardımcı olursanız sevinirim. Tş. ederim kolay gelsin....

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
4 ay 2 hafta önce #18242 Yazan: nazli
nazli tarafından 1 Kademe konusunda yanıtlandı
657 sayılı Kanunun 36/A/6/b maddesinde yer alan düzenlemede "Ortaokul ve dengi, lise ve dengi okulların, normal öğrenim süresinden fazla olması halinde, başarılı her öğrenim yılı için bir kademe ilerlemesi uygulanır. …" denildiğinden, ortaokul ve lise düzeyinde olup da eğitim süresi normal öğrenim süresinden fazla olan okullardan mezun olanlar hakkında, fazladan görülen öğrenim süresi için ilave kademe ilerlemeleri uygulanmaktadır.
Lise veya dengi okullarda öğrenim süresi 4 yıldır. Bu okulların hazırlık sınıfı varsa, eğitim süresi 4 yıllık normal öğrenim süresini aşacaktır. Bu tür bir okuldan mezun olan memur, emsallerinden 1 yıl daha fazla öğrenim görmüş olduğundan, hakkında ilave 1 kademe ilerlemesi uygulanması gerekecektir.
Ancak, lise eğitim süresi 2005-2006 eğitim-öğretim yılından itibaren 4 yıla çıkarılmış olduğundan, lise eğitimi süresi 4 yıl olmadan önce öğrenim süresi 4 yıl olan liselerden mezun olanlar, normal lise öğrenimine göre 1 yıl fazla gördükleri eğitimden dolayı ilave 1 kademe alabilirler.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: kadir02

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.134 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.