logo yeni

calisanlar2 copy

TH sınıfına uygun olan iki farklı meslekten ikincisi kamuda derece sayılır mı?

Çok
7 ay 5 gün önce #18230 Yazan: Livaman
Sayın yetkili,
Mimarlık Fakültesindeki Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümünden mezun olduktan sonra, 2003 yılından beri özel sektörlere tekniker olarak çalıştım.
2012 yılında KPSS sınavı sonucunda GİH sınıfında devlet memuru olarak Sağlık bakanlığına başladım.
2019 yılında atanana kadar teknik hizmetleri sınıfına uygun olan mesleklerden biri, uzaktan eğitim bilgisayar mühendislik bölümünü kazandı ve dört yıl okudu. Mezun olduktan sonra tekrar girdiği KPSS sınavı sonucunda 2019 yılında Genelkurmay başkanlığında Teknik Hizmetleri Sınıfındaki mühendis ünvanı oldum.
Memuriyete girmeden önce özel sektörlere çalıştığım toplam dokuz sene derece/kademe hesaplamasında sayılır mı?

Yani;
Teknik hizmetler sınıfına uygun görülen iki farklı meslekten mezun olan kişi, ilk meslek olarak özel sektörlere çalıştı. On sene sonra ikinci meslek olarak devlet kurumunu kazandı ve teknik hizmetleri sınıfında çalışması nedeniyle ilk meslekteki geçmiş süreleri derece/kademe değerlendirmesinde sayılır mı?

Gelişme bekliyorum.
Saygılarla.

Yükseköğrenim Mezunlarının Atanabileceği Hizmet Sınıfı ve Kadrolara göre
24.01.1994 tarihinde Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü mezunlarının T.H.S. sayılmaları uygun görülmüştür.
https://www.memurlar.net/haber/11685/yuksekogrenim-mezunlarinin-atanabilecegi-hizmet-sinifi-ve-kadrolar.html

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
7 ay 4 gün önce #18232 Yazan: osman1
Memuriyette Teknik Hizmetler Sınıfında görev yapıyor olmanız nedeniyle, özel sektörde teknik işlerde geçirmiş olduğunuz sürelerin 3/4'ünün memuriyet hizmetinizden sayılması gerekecektir.
Ancak özel sektör hizmetlerinizin teknik statüde olmaması halinde ise bu süreler memuriyette değerlendirilmeyecektir. Ancak özel sektör hizmetinizin son mezun olduğunuz Mühendislik ile ilgili olması da gerekmiyor.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.130 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.