logo yeni

calisanlar2 copy

Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni'nin Mühendislik bitirmesi

Çok
8 ay 3 hafta önce #18222 Yazan: hasan002
Merhaba, ben 2011 yılından itibaren bir kamu kurumunda gih sınıfında memur olarak çalışmaktayım, derece kademem 6/3 olup ayrıca mühendislik mezunuyum, mühendislik diplomamı kuruma versem derece/kademe, maaş ve özlük haklarımda hangi değişiklikler olur, bilgi verir misiniz? (Not: 2013 yılında işletme lisans bitirmiş olup işletme diplomamın intibağı yapıldı)

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
8 ay 3 hafta önce #18225 Yazan: osman1
İşletme lisansiyeri olarak VHKİ kadrosunda görev yaparken mühendislik fakültesi bitirmeniz halinde, mezuniyet belgenizi kurumunuza ibraz ettiğinizde memuriyete giriş seviyeniz Mühendislik fakültesi mezunu olanlara göre belirleneceğinden, şu anda bulunduğunuz derece/kademe 1 derece daha ilerleyecektir. Bunun dışında ise, kadro unvanınız değişmedikçe mühendislik fakültesi mezunu olmanın özlük haklarınıza etkisi olmayacaktır.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: hasan002

Çok
8 ay 3 hafta önce #18226 Yazan: hasan002
Osman bey, ben 2011 yılında ilk atandığımda önlisans mezunu olarak V. H. K. İ olarak atandım sonra işletme diplomamı kuruma verdim. 01.08.2011 yılında işe başladım derece/kademem şu an 6/3 tür.Mühendislik diplomamı kuruma verdiğimde yeni derece/kademem ne olacak? Ayrıca şu an bulunduğum derece/kademem de sizce bir yanlışlık var mı? Son olarak bahsettiğiniz 1 dereceyi almak için elinizde belge varsa yollar mısınız ki bende ona göre dilekçenin ekine koyup kuruma vereyim?

Çok
8 ay 3 hafta önce - 8 ay 3 hafta önce #18227 Yazan: osman1
Bu sitede rastladığım bir görüşü (Devlet Personel Başkanlığı görüşü) aşağıda paylaşıyorum.
Mühendislik mezunu olmanız nedeniyle ilave 1 derece almanız hususu tereddütlü bir konu değil. Ayrıca, yapılacak olan ilave 1 derece verme işlemi bir intibak işlemi değil, eğitim durumu itibariyle ilgili memurun memuriyete başlangıç seviyesinin yeniden belirlenmesi işlemidir.
Alacağınız ilave 1 derece ile birlikte 1 Ağustos 2020 tarihinde 4/1 olmanız gerekecektir.

https://memurunyeri.com/2012-08-19-18-24-50/devlet-personel-baskanligi-gorusleri/kadro-hizmet-ve-intibak/6635-genel-idare-hizmetlerinde-gorev-yapan-jeoloji-muhendisine-bir-derece-verilmesi.html
Son Düzenleme: 8 ay 3 hafta önce Düzenleyen:osman1

Çok
8 ay 3 hafta önce #18235 Yazan: hasan002
Bizim üniversite diplomayı mezun olduktan sonra yaklaşık 7 ay sonra vermektedir. Şu an Kuruma diploma yerine geçici mezuniyet belgesini versem kabul edilir mi 1 derece almam için? Bilgilendirmeniz için Teşekkür ederim

Çok
8 ay 3 hafta önce #18236 Yazan: osman1
Diploma şart değil. mezun olduğunuzu ıspat edecek bir belge yeterli olur

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.159 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.