logo yeni

calisanlar2 copy

Teknik Hizmetleri Sınıfına geçişinde ilave bir derece verilir mi?

Çok
3 ay 2 hafta önce #18221 Yazan: Livaman
Mühendislik bölümünden mezun olduğuna rağmen 2012 yılında GİH sınıfındaki devlet memur olarak Sağlık Bakanlığında dokuzuncu derecesinden başladı (9/1).
- 2019 atanana kadar çalıştığı toplam yedi seneye göre 2 derece + 1 kademe düşer yani 7/2 olsun.
Bu süre sırasında
- 3. Dönem Toplu Sözleşme 28. Mad. Uyarınca bir derece düşer, 6/2 olsun
- 657 Sayılı Kanunu 36. Mad. A Bend. 4. Fıkra Gereği Hükmüne göre bir derece düşer, 5/2 olsun.

2019 yılında KPSS sınav sonucu ile Genelkurmay başkanlığındaki Teknik Hizmetleri Sınıfına atanınca mühendis ünvanı oldu.
Teknik hizmetler sınıfında görev almaları halinde, 657 sayılı Kanunun 36 maddesinin (A) bendinin 4 üncü fıkrası hükmü uyarınca bir derece düşer. Yani, Teknik Hizmetler Sınıfındaki çalışanlar sekizinci dereceden başlar. Buna göre derece/kademesi 4/2 'ye düşer mi?
Yani, Genel İdari Hizmetleri Sınıfından Teknik Hizmetleri Sınıfına geçişinde ilave bir derece verilir mi?

Gelişme bekliyorum.
Saygılarla.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
3 ay 2 hafta önce #18224 Yazan: nazli
Mühendislik fakültesi mezunu olanlar, hangi hizmet sınıfında görev alırlarsa alsınlar memuriyete 8/1'den başlarlar.
Buna göre 2012 yılında (örneğin 30 Haziran 2012) GİH kapsamında memuriyete giren Mühendislik Fakültesi mezunu birisi, 30 Haziran 2019 tarihinde; 7 yıl hizmet karşılığı alacağı 2 derece 1 kademe ve tüm memurlara verilen ilave 1 derece ile 5/2 olur. Bu kişi 2019 yılında daha sonra Mühendis kadrosuna atandığında da kazanılmış hak aylık seviyesi yine 5/2 olur. Yani teknik hizmetler sınıfında görev almasından dolayı ayrıca 1 derece almaz. Çünkü o fazla dereceyi memuriyete başlarken almış durumdadır.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
3 ay 1 hafta önce #18229 Yazan: Livaman
Teşekkürler.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.125 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.