logo yeni

calisanlar2 copy

Yarı Zamanlı Çalışma

Çok
5 ay 5 gün önce #18188 Yazan: kadir02
Yarı Zamanlı Çalışma, kadir02 tarafından oluşturuldu
İyi günler .. İyi Bayramlar.. Bizde çalışan bir bayan 2 çocuğu küçük yarım zamanlı çalışmak istiyor. (Yarım Gün) . Böyle çalışa bilir mi ? Kanunu varsa kendisine yardımcı olalım. Böyle bir kanuni hakkı varsa yardımcı olur musunuz ? Varsa hangi kanun maddeye göre ayrılabilir ? Teşekkür ederim Tekrardan Bayramınız mübarek olsun. Kolay Gelsin..

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
5 ay 4 gün önce #18189 Yazan: osman1
osman1 tarafından Yarı Zamanlı Çalışma konusunda yanıtlandı
İyi Bayramlar.

Yarım ücret alarak yarım zamanlı çalışma

Memurların, çocuklarının mecburi ilköğretim çağına başlayacakları tarihi takip eden aybaşına kadar olan dönemde, yarım ücret almak suretiyle haftalık çalışma saatlerinin sadece yarısı kadar çalışmasına imkan veren yasal düzenleme (657 sayılı Kanun Ek Madde 43) mevcut bulunmakla birlikte, bu uygulamaya ilişkin usul ve esasları belirleyen Karar henüz Cumhurbaşkanı tarafından çıkarılmamış olduğundan, mevcut durumda memurların yarım ücret alarak yarım zamanlı çalışması mümkün olamamaktadır.

Tam ücret alarak yarım zamanlı çalışma

Kadın memur, doğum sonrasında kullanabileceği analık izni (doğum öncesinden aktarılanlar dahil) sürelerinin bitiminden itibaren, çocuğun hayatta olması kaydıyla ve isteği üzerine; birinci doğumda 2 ay, ikinci doğumda 4 ay, sonraki doğumlarda ise 6 ay süreyle günlük çalışma süresinin yarısı kadar ve ücretinde kesinti olmaksızın çalışması ise mevcut düzenlemeler kapsamında mümkün olabilmektedir.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.139 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.