logo yeni

calisanlar2 copy

Teknik Hizmetler Sınıfı Maaşları

Çok
5 yıl 1 ay önce #12811 Yazan: papatya
papatya tarafından Teknik Hizmetler Sınıfı Maaşları konusunda yanıtlandı

kartal3283 Yazan:: Papatya Hanım,
Dediğiniz şekilde düzelterek hesapladım tekrar. 3652 TL olarak çıktı. Ancak maaşımı 66 TL'lik sendika aidatı dahil 3636 TL olarak aldım. Bu fark neden kaynaklanıyor acaba?

Sayın KARTAL3283,
6/3, 7 yıl hizmet, %152 tazminat, %130 ek ödeme, 2200 yan ödeme, eş çalışmıyor bir çocuk (72 aydan küçük), 30 Eylül 2008 tarihinden sonra memuriyete başlayan Devlet memuruna göre yaptığım hesaplamada, maaş bordro bilgileri doğru çıkmaktadır. hatayı nerede yaptığınızı tam olarak anlayamadım.
Hesaplamayı sendika aidatı ve sendika ikramiyesini düşünmeden memurunyeri.com maaş moturunda yaptığınızda sonucu 3588,05 TL olarak buluyorsanız maaş bordronuz doğrudur. Bu rakama sendika aidatı ve ikramiyesi ile bunlara ilişkin kesinti ve ilaveleri birleştirdiğimizde maaşını 3.636,80 TL çıkacaktır.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: kartal3283

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
5 yıl 1 ay önce #12812 Yazan: kartal3283
kartal3283 tarafından Teknik Hizmetler Sınıfı Maaşları konusunda yanıtlandı
Papatya Hanım,
Tabii olduğum kanun "5434 (2008/10 öncesi)", zannedersem maaş farkım buradan kaynaklanıyor. Ben memuriyete sözleşmeli olarak 17/09/2012 tarihinde başladım ve 1 yıl sonra 17/09/2013 tarihinde ise kadro aldım. Daha sonra hizmet birleştirmesi yaparak ilave derece ve kademe aldım. Bakanlık sitesindeki Personel Bilgi Kartında memuriyete ilk başlama tarihim 21/03/2007 olarak gözükmekte. Durum bundan kaynaklanıyorsa ne yapabilirim?

Çok
5 yıl 1 ay önce - 5 yıl 1 ay önce #12813 Yazan: papatya

kartal3283 Yazan:: Papatya Hanım,
Tabii olduğum kanun "5434 (2008/10 öncesi)", zannedersem maaş farkım buradan kaynaklanıyor. Ben memuriyete sözleşmeli olarak 17/09/2012 tarihinde başladım ve 1 yıl sonra 17/09/2013 tarihinde ise kadro aldım. Daha sonra hizmet birleştirmesi yaparak ilave derece ve kademe aldım. Bakanlık sitesindeki Personel Bilgi Kartında memuriyete ilk başlama tarihim 21/03/2007 olarak gözükmekte. Durum bundan kaynaklanıyorsa ne yapabilirim?

Sayın KARTAL3283,
Bu durumda, emekli sandığına (5434) tabi olarak göreve .ilk başlama tarihiniz önem taşıyacaktır. 17/9/2013 yılı öncesindeki statünüz ve tabi olduğunuz sosyal güvenlik mevzuatına göre değerlendirme yapılabilir. 1/10/2008 öncesi hizmet süreleriniz emekli sandığı kanununa tabi değilse, sosyal güvenlik uygıulaması bakımından işe bu tarihten sonra girdiğiniz varsayılarak primleriniz hesaplanacaktır.

Son Düzenleme: 5 yıl 1 ay önce Düzenleyen:papatya

Çok
5 yıl 3 hafta önce #12931 Yazan: şamyıl
şamyıl tarafından Teknik Hizmetler Sınıfı Maaşları konusunda yanıtlandı
merhaba papatya hanım.3/1 teknisyen kadrosu evli eş calısmayan 3 yasında bir çocuk mühendislik fakültesi mezunu şu an ne kadar aaş alması gerekir,tesekkurler

Çok
5 yıl 3 hafta önce #12935 Yazan: papatya

şamyıl Yazan:: merhaba papatya hanım.3/1 teknisyen kadrosu evli eş calısmayan 3 yasında bir çocuk mühendislik fakültesi mezunu şu an ne kadar aaş alması gerekir,tesekkurler

Sayın ŞAMYIL,
Hizmet sürenizin 20 yıl olduğunu, ek tazminat almadığınızı (kalkınmada öncelikli yörelerde görev yapmadığınızı), sendika üyesi olmadığınızı varsayarak hesaplama yaptığımızda, 15 Şubat 2016 net maaşınızın 3.695 TL olacağı sonucuna ulaşılmaktadır.

Çok
5 yıl 3 hafta önce #12937 Yazan: coderfree
coderfree tarafından Teknik Hizmetler Sınıfı Maaşları konusunda yanıtlandı
Merhaba,
Mühendis olarak şu an 5/3 'üm. 12 Martta terfi geliyor ve 4/1 olacağım inşallah. Aynı gün işlense bile yeni maaş Mart 15 'e yetişmeyeceği için zamlı maaşımı Nisan 15 'te alacağımı düşünmekteyim. Maaş hesaplama robotuna göre 5/3 ile 4/1 arasında yaklaşık 160 TL fark oluyor. Zamlı maaşın haricinde; Mart 15 'te alamayacağım bu tefi farkını Nisan 15 'te veya öncesinde alabiliyor muyum, alabiliyorsam da içinden fazladan kesinti oluyor mu?

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.192 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.