logo yeni

calisanlar2 copy

Teknik Hizmetler Sınıfı Maaşları

Çok
5 yıl 2 ay önce - 5 yıl 2 ay önce #12385 Yazan: karasakal13
karasakal13 tarafından Teknik Hizmetler Sınıfı Maaşları konusunda yanıtlandı
Papatya hanım merhaba,
programcı unvanında görev yapan bir memur,
5 yıldan fazla süre görev yapıp 4. derecede iken
1. bilgisayar mühendisliği bölümünü bitirip mezun olursa, alabileceği zam ve tazminatlar sadece yan ödeme ve özel hizmet tazminatlarında mı olacaktır?

2. yan ödememe puanı: I/B/2 kısmı b bendindeki 800+1400=2200 puan mı olacaktır?

3. özel hizmet tazminatı: II/E/1 kısmı b bendindeki 160 böyle mi hesaplanmaktadır?
Son Düzenleme: 5 yıl 2 ay önce Düzenleyen:karasakal13 Neden: hatalı bilgi girdim yerine doğrusunu girdim

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
5 yıl 2 ay önce #12389 Yazan: papatya
papatya tarafından Teknik Hizmetler Sınıfı Maaşları konusunda yanıtlandı

karasakal13 Yazan:: Papatya hanım merhaba,
programcı unvanında görev yapan bir memur,
5 yıldan fazla süre görev yapıp 4. derecede iken
1. bilgisayar mühendisliği bölümünü bitirip mezun olursa, alabileceği zam ve tazminatlar sadece yan ödeme ve özel hizmet tazminatlarında mı olacaktır?

2. yan ödememe puanı: I/B/2 kısmı b bendindeki 800+1400=2200 puan mı olacaktır?

3. özel hizmet tazminatı: II/E/1 kısmı b bendindeki 160 böyle mi hesaplanmaktadır?

Sayın KARASAKAL13,
Programcı unvanlı kadroda bulunan bir personelin üst öğrenim olarak Mühendislik bitirmesi durumunda, Mühendis hakkında geçerli olan zam ve tazminatlardan belirttiğiniz şekillerde yararlanabilecektir.
Bu personelin, mühendisin ek gösterge ve ek ödemesinden yararlanması ise mevcut mevzuata göre mümkün olamamaktadır.
Öte yandan, 657 sayılı Kanunun 36/A/4 veya 36/A/2 maddelerinden yararlanarak ilave 1 derece almamış olmanız durumunda, Mühendislik mezunu olduğunuzda memuriyet giriş derecenize bağlı olarak derec eniz de ilerleyebilecektir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: karasakal13

Çok
5 yıl 2 ay önce #12426 Yazan: Alikırıcı
Alikırıcı tarafından Teknik Hizmetler Sınıfı Maaşları konusunda yanıtlandı
Papatya hanım merhabalar;
Ben şuan Diyanette imam-hatip olarak görev yapıyorum eylül ayında açılan Teknikerlik sınavını kazandım ve yılbaşından sonra Tekniker olarak yine Diyanette göreve başlayacağım. Önlisans mezunuyum. Şu an derecem 5/3 göreve 2003te başladım (2005te derece verildiğinde ben vekil olduğum için derece alamadım 15 ocakta alacağım ve 4/3 olacağım inşallah) 12 yıllık memurum. evliyim biri 6 yaşından küçük biri büyük 2 evladım var eşim çalışmıyor.. Sendikalıyım Kalkınmada öncelikli bir yerde değilim. Benim ŞUBAT 2016 maaşım ne kadar olur acaba?

Çok
5 yıl 2 ay önce - 5 yıl 2 ay önce #12427 Yazan: papatya
papatya tarafından Teknik Hizmetler Sınıfı Maaşları konusunda yanıtlandı

Alikırıcı Yazan:: Papatya hanım merhabalar;
Ben şuan Diyanette imam-hatip olarak görev yapıyorum eylül ayında açılan Teknikerlik sınavını kazandım ve yılbaşından sonra Tekniker olarak yine Diyanette göreve başlayacağım. Önlisans mezunuyum. Şu an derecem 5/3 göreve 2003te başladım (2005te derece verildiğinde ben vekil olduğum için derece alamadım 15 ocakta alacağım ve 4/3 olacağım inşallah) 12 yıllık memurum. evliyim biri 6 yaşından küçük biri büyük 2 evladım var eşim çalışmıyor.. Sendikalıyım Kalkınmada öncelikli bir yerde değilim. Benim ŞUBAT 2016 maaşım ne kadar olur acaba?

Sayın KIRICI,
12 yıl hizmet, aylık derecesi 4/3 ve kadro derecesi 4 olan, evli eşi çalışmayan ve bir 6yaşından küçük ve bir büyük olmak üzere 2 çocuğu olan bir Teknikerin 15 Şubat 2016 maaşını hesapladığımızda, şimdiden net bir rakam vermek mümkün olamayacaktır. Çünkü eş ve çocuk durumuna göre değişen asgari geçim indirimi tutarları henüz belli olmadı ve enflasyon farkı zammı yapılıp yağılmayacağı hususu netlik kazanmadı.
Ancak asgari geçim indirimini 2015 yılında uygulanan tutara göre değerlendirir ve enflasyon farkı katmadan hesaplama yaparsak, şubat ayı net maaşı: 3.154 TL olması gerekecektir. Bu rakamın 3.200 TL -3.250 TL arasında olması beklenebilir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Son Düzenleme: 5 yıl 2 ay önce Düzenleyen:papatya
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Alikırıcı

Çok
5 yıl 2 ay önce #12430 Yazan: Alikırıcı
Alikırıcı tarafından Teknik Hizmetler Sınıfı Maaşları konusunda yanıtlandı

papatya Yazan::

Alikırıcı Yazan:: Papatya hanım merhabalar;

Sayın KIRICI,
12 yıl hizmet, aylık derecesi 4/3 ve kadro derecesi 4 olan, evli eşi çalışmayan ve bir 6yaşından küçük ve bir büyük olmak üzere 2 çocuğu olan bir Teknikerin 15 Şubat 2016 maaşını hesapladığımızda, şimdiden net bir rakam vermek mümkün olamayacaktır. Çünkü eş ve çocuk durumuna göre değişen asgari geçim indirimi tutarları henüz belli olmadı ve enflasyon farkı zammı yapılıp yağılmayacağı hususu netlik kazanmadı.
Ancak asgari geçim indirimini 2015 yılında uygulanan tutara göre değerlendirir ve enflasyon farkı katmadan hesaplama yaparsak, şubat ayı net maaşı: 3.154 TL olması gerekecektir. Bu rakamın 3.200 TL -3.250 TL arasında olması beklenebilir.

Çok teşekkür ederim bende bu civarda umuyordum.

Çok
5 yıl 2 ay önce #12456 Yazan: meh33
meh33 tarafından Teknik Hizmetler Sınıfı Maaşları konusunda yanıtlandı
Papatya hanım yaklaşık 3 ay önce burada sorduğum gibi şubat ayında maaşı hesaplamayı yaptım emin olmadığım için size yazayım derecem hastanede 8/2 olup teknisyen unvanlı tekniker haklarından faydalanmaktayım normal maaşım 2440 TL.
Yüzde 6 zam için tahmin 125 TL , 1 ek derece vereceği için sabit 44 TL ve döner sermaye 80 TL, asgari ücret indirimi için 33 TL toplamda 2722 TL çıkıyor şubatta alabileceğim maaşım olabilir mi? teşekkürler

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.189 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.