logo yeni

calisanlar2 copy

Teknik Hizmetler Sınıfı Maaşları

Çok
5 yıl 3 ay önce #12267 Yazan: odysseus
odysseus tarafından Teknik Hizmetler Sınıfı Maaşları konusunda yanıtlandı
papatya hanım merhaba. arkeologların ek göstergesi 2200 diye yazmışlar. doğrumudur? 2008 deki ek karar ile içinde sayıldığı teknik sınıfın göstergesini 3000 olarak biliyorum. zaten teknikerin yer aldığı sınıf da 4 yıllık yüksek öğretim diye bir ibare yok ve saydığı meslekler 10 dereceden başlıyor. arkeoloji ise 9 dan başlar her ikiside ths sınıfından memur olursa 1 derece daha alır ve tekniker 9 arkeolog 8 ile başlar. bu durumda 2200 olan tekniker göstergesi içine arkeolog dahil edilmemiiş olmalıdır. 3000 göstergesi olan ve muhendis harici, jeolog matematikçi kimyager iktisatçı vs. sınıfı içinde yer almaktadır diye biliyorum. bilginiz varsa ve beni aydınlatabilrseniz çok memnun olurum.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
5 yıl 3 ay önce #12268 Yazan: papatya
papatya tarafından Teknik Hizmetler Sınıfı Maaşları konusunda yanıtlandı

odysseus Yazan:: papatya hanım merhaba. arkeologların ek göstergesi 2200 diye yazmışlar. doğrumudur? 2008 deki ek karar ile içinde sayıldığı teknik sınıfın göstergesini 3000 olarak biliyorum. zaten teknikerin yer aldığı sınıf da 4 yıllık yüksek öğretim diye bir ibare yok ve saydığı meslekler 10 dereceden başlıyor. arkeoloji ise 9 dan başlar her ikiside ths sınıfından memur olursa 1 derece daha alır ve tekniker 9 arkeolog 8 ile başlar. bu durumda 2200 olan tekniker göstergesi içine arkeolog dahil edilmemiiş olmalıdır. 3000 göstergesi olan ve muhendis harici, jeolog matematikçi kimyager iktisatçı vs. sınıfı içinde yer almaktadır diye biliyorum. bilginiz varsa ve beni aydınlatabilrseniz çok memnun olurum.

Sayın ODYSSEUS,
Arkeolog ek göstergesi 1 derece kadroda 2200'dür. Teknik Hizmetler Sınıfında 1 inci derece kadrolar için uygulanacak ek göstergelerden 3600 ve 3000 olanlar unvan sayılmak suretiyle belirlenmiştir. Sayılan kadrolarda olmayanların bu belirlemelerden yararlanması mümkün olamamaktadır. Arkeologlar ise, Teknik Hizmetler Sınıfında 1 inci derecede ek göstergesi 2200 belirlenen diğer personel grubunda yer almaktadır.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Çok
5 yıl 3 ay önce #12317 Yazan: karasakal13
karasakal13 tarafından Teknik Hizmetler Sınıfı Maaşları konusunda yanıtlandı
programcı kadrosunda çalışan biri bilgisayar mühendisliği bölümünü bitirip diploma alırsa 1 derece ilave alır mı?
papatya hanım sizin bu konuda bilginiz var mı?

ayrıca 2017 yılında devlet memurları kanununun değişmesi halinde derece ve kademe sistemi de kalkar mı? yenide başka bir değerlendirme (performansa dayalı) kriteri getirilebilir mi? ne düşünüyorsunuz arkadaşlar?

Çok
5 yıl 3 ay önce #12326 Yazan: papatya

karasakal13 Yazan:: programcı kadrosunda çalışan biri bilgisayar mühendisliği bölümünü bitirip diploma alırsa 1 derece ilave alır mı?
papatya hanım sizin bu konuda bilginiz var mı?

ayrıca 2017 yılında devlet memurları kanununun değişmesi halinde derece ve kademe sistemi de kalkar mı? yenide başka bir değerlendirme (performansa dayalı) kriteri getirilebilir mi? ne düşünüyorsunuz arkadaşlar?

Sayın KARASAKAL13,
Mühendislik bitirmeniz durumunda, memuriyet giriş dereceniz 8/1 olacak şekilde derece ve kademeniz yeniden belirlenecektir. Önceki eğitim durumunuz ve hizmet sürelerinize göre ulaşacağınız yeni seviye belirlenmiş olacaktır. (Kastettiğiniz 1 dereceyi de alırsınız)

Diğer sorunuz konusunda ise şimdiden bir değerlendirme yapmam doğru olmayacaktır.

Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: karasakal13

Çok
5 yıl 3 ay önce #12349 Yazan: karasakal13
karasakal13 tarafından Teknik Hizmetler Sınıfı Maaşları konusunda yanıtlandı
papatya hanım merhaba mesleki teknik olmayan 4 yıllık yükseköğrenim görmüş 7. derecedeki 5 yıllık bir programcı unvanlı kadrolarda yer alanların yan ödeme (iş güçlüğü, iş riski, temininde güçlük ve mali sorumluluk) puanı toplam kaçtır?
1675 mi
2100 mü
yoksa 3775 puan mı?

bir sitede maaş robotu hesaplama yaparken yan ödeme aylığını alt alta iki tane vermiş ve 1675 ve 2100 puanları birlikte verip gelir toplamına katmış. ben araştırdıgımda yan ödeme puanı 5 yıl ve daha fazla hizmeti olanlara iş güçlüğü zammı: 700, temininde güçlük zammı 1400 olmak üzere toplam 2100 olur diye düşünüyorum.

hangi puanlama doğru papatya hanım? bilginiz var mı?

Çok
5 yıl 3 ay önce #12350 Yazan: papatya

karasakal13 Yazan:: papatya hanım merhaba mesleki teknik olmayan 4 yıllık yükseköğrenim görmüş 7. derecedeki 5 yıllık bir programcı unvanlı kadrolarda yer alanların yan ödeme (iş güçlüğü, iş riski, temininde güçlük ve mali sorumluluk) puanı toplam kaçtır?
1675 mi
2100 mü
yoksa 3775 puan mı?

bir sitede maaş robotu hesaplama yaparken yan ödeme aylığını alt alta iki tane vermiş ve 1675 ve 2100 puanları birlikte verip gelir toplamına katmış. ben araştırdıgımda yan ödeme puanı 5 yıl ve daha fazla hizmeti olanlara iş güçlüğü zammı: 700, temininde güçlük zammı 1400 olmak üzere toplam 2100 olur diye düşünüyorum.

hangi puanlama doğru papatya hanım? bilginiz var mı?

Sayın KARASAKAL13,

Toplu Sözleşme hükümleri gereği, lisans mezunu programcı unvanlı personel hakkında Yan Ödeme Kararnamesinin I/B/4 bölümündeki puanlar uygulanmaktadır. Buna göre, 5 yıl ve üzeri hizmeti olan lisans mezunu programcı hakkında, 700+1400=2100 puan yan ödeme uygulanmaktadır.

Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: karasakal13

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.171 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.