logo yeni

calisanlar2 copy

4b den 4b ye geçiş

Çok
1 ay 3 gün önce - 1 ay 3 gün önce #18136 Yazan: a329
4b den 4b ye geçiş, a329 tarafından oluşturuldu
arkadaşlar 4b li adalet bakanlığı katibiyim çevre bakanlığının büro personeli ilanına başvurmak istiyorum. bölüm şartı emlak benim de bölümüm emlak. bu öğrenim nedeniyle ünvan değiştirmeye girer mi? geçişte bir sıkıntı yaşar mıyım. istifam vs. kabul olmasında bi sıkıntı çıkar mı.
Son Düzenleme: 1 ay 3 gün önce Düzenleyen:a329

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
1 ay 2 gün önce #18139 Yazan: nazli
nazli tarafından 4b den 4b ye geçiş konusunda yanıtlandı
Aşağıda adresini vereceğim haberin "Sözleşmeli personelin kurumlararası yer değiştirmesi” başlıklı bölümünde, durumuz ile ilgili bilgilere ulaşabileceğinizi düşünüyorum.

https://memurunyeri.com/diger-kamu-personeli/657-4b-sozlesmeli-personel/19816-sozlesmeli-4-b-personel-kurum-icinde-ve-kurumlar-arasinda-nasil-yer-degistirir.html

Çok
1 ay 2 gün önce #18141 Yazan: a329
a329 tarafından 4b den 4b ye geçiş konusunda yanıtlandı
hocam sağolun ben de bu linki bulmuştum ancak katiplikle büro personeli eşit olduğu için yani üst unvan olmadığı için mesela minimum teknikerlik vs. gibi olmaz dediler başka bir forumda. burdaki tabloya göre geçişte bir sıkıntı görünmüyor katiple büro personeli açısından

Çok
1 ay 2 gün önce #18144 Yazan: nazli
İlgili mevzuata ben de geçişe herhangi bir engel görmüyorum. Ancak, geçeceğiniz kurum mevzuatı farklı değerlendirip göreve başlatma konusunda sorun çıkarır mı, bilemiyorum.
Eski kurumunuzdan ayrılmadan önce, geçeceğiniz kurum ile bu hususu görüşmenizi öneririm. Aksi halde olası bir farklı değerlendirmede sıkıntı yaşayabilirsiniz.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: a329

Çok
1 ay 1 gün önce #18147 Yazan: a329
a329 tarafından 4b den 4b ye geçiş konusunda yanıtlandı
hocam geçeceğimiz kurum değil de şu an bulunduğumuz kurum muvafakat vermiyor mu? yani adalet bakanlığı sıkıntı çıkartır gibime geliyor çıkartırsa. sizce?

Çok
1 ay 1 gün önce #18148 Yazan: nazli
Sözleşmeli personelin başka kuruma geçişinde muvafakat şartı bulunmamaktadır.
4/B personel sözleşme dönemi içinde sözleşmesini tek taraflı olarak feshedebilir. Ancak, bu durumda başka bir kuruma 4/B olarak geçebilmek için 1 yıllık bekleme süresi şartına tabi ise bu süren dolmadan başka kurum tarafından istihdam edilememektedir.
1 yıllık bekleme şartına takılmamanız durumunda, ilk defa 4/B personel istihdam usulü ile başka bir kurumda görev almanıza şimdiki kurumunuzun engel olma durumu söz konusu olmaz.

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.166 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.