logo yeni

calisanlar2 copy

EK GÖSTERGE-YAN ÖDEMELER- ÖZEL HİZMET TAZMİNATI

Çok
6 ay 6 gün önce #18105 Yazan: xinanmansiz
Merhaba
Belediyede kamu personeli olarak çalışmaktayım. 2016 yılı 10.ayında unvan değişikliği sınavı ile teknik hizmetler sınıfı tekniker kadrosuna geçiş yaptım. Geçiş yaparken hem teknikerlik hem de teknik öğretmenlik diplomasına sahiptim fakat belediyede teknik öğretmen kadrosu olmadığı için mecburen teknikerlik kadrosuna geçiş yaptım. Teknik öğretmenlik diplomamı zaten kuruma ibraz etmiştim. Yan ödemeler, ek gösterge ve özel hizmet tazminatımı teknik öğretmen unvanına göre almam gerekirken 2018 yılına kadar yan ödemelerimi tekniker olarak aldım. 2020 yılına kadar da ek göstergemi hiç alamadım. Kuruma yaptığım başvuru sonucunda, ek göstergelerimi alabileceğimi fakat 2016 yılı 10. Ayı ile 2018 yılı 1. Ayı arasındaki döneme ait yan ödemeleri ve özel hizmet tazminatımı teknik öğretmen unvanına göre alamayacağımı tarafıma ilettiler. Sebebi ise 1 ve 2 nolu yan ödeme cetvelinde kurumun beni teknik öğretmen unvanıyla bildirmemesi olarak açıklandı. Kurum 2017 yılı 3. Ayında benimle aynı durumdaki bir personeli teknik eğitim unvanı ile cetvele dahil etmiş fakat beni etmemiş. Ben tekniker kadrosuna geçtiğim 2016 yılı 10.ayından itibaren yan ödemelerimi ve özel hizmet tazminatımı teknik öğretmen unvanı ile talep ediyorum. Dayanağım ise 160 seri nolu Devlet Memurları Kanunu genel tebliği, Uygulamaya İlişkin Ortak Açıklamalar başlığı 3. Maddesinde belirtilen ‘’ kadroları teknik ve sağlık hizmetleri sınıflarında bulunan personelden, bulundukları hizmet sınıflarına atanılabilecek mesleki bir üst öğrenimi bitirerek, diploma veya çıkış belgelerini kurumlarına ibraz edenlere, intibak işlemlerinin yapılıp yapılmadığına bakılmaksızın, belgelerin kuruma ibrazını takip eden ay başından geçerli olmak üzere, ita amirlerinden alınacak ödeme onayı ile, cetvellerde ayrıca belirtilen istisnai durumlar hariç olmak üzere bitirilen aynı sınıfla ilgili mesleki üst öğrenimin karşılığı olan zam ve tazminatlar ödenecek, bunlar için ayrıca yıl içinde kontrol işlemi yapılmayacaktır.’’ İbaresi. Bu maddeye göre söz konusu ödemelerin yapılması gerektiğini düşünüyorum. Konu ile ilgili görüş ve düşüncelerinize ihtiyaç duymaktayım. Kolaylıklar dilerim...

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
6 ay 6 gün önce #18113 Yazan: osman1
Zam ve tazminat farkınızın, kurumun kusurundan kaynaklı olarak ödenmemiş olmasının, kurum açısından mazeret oluşturmayacağını, söz konusu farkın tarafınıza ödenmesi gerektiğini düşünüyorum.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.127 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.