logo yeni

calisanlar2 copy

Geçici Görevlendirme

Çok
11 ay 21 saat önce #18087 Yazan: kadir02
Geçici Görevlendirme, kadir02 tarafından oluşturuldu
İyi günler.. Belediye başkanlığımız emrine bir öğretmen 3 Mayıs 2019 tarih ve 30763 sayılı kanunun 6'ncı maddesinin 1'nci fıkrası (b) bendine 1 yıl süre ile müdür olarak görevlendirilmiş ancak son çıkan yönetmeliğe göre (29 Şubat ta yayımlanan genelgeye istinaden) kendi kurumuna geri gönderdik. ama 5393 sayılı kanuna göre tekrardan kurumumuza baş vurmak istiyor. Bu mümkün mü ? (Son yönetmeliğe göre belirtilen kurumlar görevlendirme yapamaz diyor. ) 29 şubatta yayımlanan yönetmelikte 5393 te bahsetmiyor. 375 sayılı KHK de bahsediyor. Acaba 5393 sayılı kanuna göre yapılan görevlendirmeler dahil mi değil mi. ?Mümkünse tam açıklayıcı bir şekilde belirtseniz sevinirim. Sizden bu konu ile ilgili görüşlerinizi bildirmenizi istiyorum. (Eğitmen Kadrom yok) tş. ederim kolay gelsin.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
11 ay 18 dakika önce #18088 Yazan: metinc
metinc tarafından Geçici Görevlendirme konusunda yanıtlandı
Yönetmeliğin kapsam maddesinde belediyelerin yönetmelik kapsamında görevlendirme yapamayacağı, geçici maddede mevcut görevlendirmelerin sona erdirilmesi gerektiği, dayanak maddesinde de 375 sayılı KHK gereğince yönetmeliğin çıkarıldığı belirtilmiş. Dolayısıyla 5393 sayılı Kanunun 49 uncu maddesi kapsamında belediyelerin yapacağı görevlendirmelerin bu yönetmelik kapsamında olmadığını ve 49 uncu madde kapsamında belediyelerin geçici görevlendirme yapabileceğini düşünüyorum.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: kadir02

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.150 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.