logo yeni

calisanlar2 copy

Memuriyete girmeden üst öğrenim bitirmek

Çok
7 ay 1 hafta önce - 7 ay 1 hafta önce #18005 Yazan: sinus
Ortaöğretim kpss puanı ile 657'ye tabi olarak bilgisayar teknisyeni kadrosuna atandım.

Fakat ortaöğretim kpss puanı geçerlilik süresi içinde, bu işe girmeden önce Elektrik elektronik mühendisliği mezunu oldum. Kurum bu durumun başvuruya engel olmadığını belirtti.

İşe başlamadan üniversite diplomamı kuruma ibraz ettim. 8/1 ile göreve başladım. Şuanda BES kesintisi olmadan 8/2'sinde 4310TL civarı alıyorum. Başka bir kurumda çalışan mühendis daha fazla almam gerektiğini söylüyor.

Çalıştığım kurum ise işe başlamadan mühendis mezunu olduğum için üst öğrenim maaş farkının ödenip ödenmeyeceğinin muallak olduğunu söyledi. Bu konuda ilgili kurumlara görüş sorduklarını yanıt gelmediğini belirttiler.

İlgili kanun maddelerine göre üst öğrenim mezuniyet tarihi ile ilgili bir şey söylenmemiş. Bende daha fazla fark almam gerektiğini düşünmekteyim.

Bu konuda görüş ve önerilerini bekliyorum.
Son Düzenleme: 7 ay 1 hafta önce Düzenleyen:sinus

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
7 ay 1 hafta önce #18012 Yazan: muna
muna tarafından Memuriyete girmeden üst öğrenim bitirmek konusunda yanıtlandı
Mühendis için belirlenen zam ve tazminatlardan yararlanabilmeniz gerektiğini düşünüyorum.

Çünkü konuya ilişkin belirlemelerde, teknik hizmetler sınıfına dahil kadrolarda bulunan personelin aynı hizmet sınıfına atanabilecek herhangi bir mesleki üst öğrenimi bitirmesini zam ve tazminatlardan yararlanma bakımından yeterli görülürken, üst öğrenimin bitirilme zamanına ilişkin bir sınırlamaya ise gidilmediği görülmektedir.

https://memurunyeri.com/memur/ucret/14061-teknik-personele-yapilan-odemelerde-cikan-sorun.html
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: sinus

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.120 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.